YENİ YILDAN BEKLENTİLERİM


Bu makale 2020-12-31 22:13:25 eklenmiş ve 5560 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

Bu akşam saat 24.00 itibarıyla 2020 yılını geride bırakıp 2021 yılına merhaba diyeceğiz. Herkes gibi benim de yeni yıldan beklentim sağlık olacak.

Sağlığın ne kadar önemli olduğunu bu yıl geçirmekte olduğumuz salgın hastalıkla daha fazla anlamış olduk. COVİD 19 nedeniyle çok sayıda eşimizi dostumuzu kaybettik.

Salgın bütün hızıyla sürüyor. O nedenle hepimiz hastalığa yakalanmamak için üzerimize düşeni fazlasıyla yapmalıyız. Özellikle de maske-hijyen ve sosyal mesafe kurallarına harfiyen uymalıyız. İnşallah yeni yılda bu salgından kurtulur ve normal hayata döneriz.

Sağlık neferlerimizin bütün gayretleri hayatı normale döndürmek içindir. Onlara yardımcı olmak bizim asli görevimiz olmalı ve önce kendimiz sonra da eşimiz dostumuz ve komşularımızın sağlığı için ortaya konulan ve bizlerden istenen kurallara mutlaka uymalıyız.

Pandemi dönemi içinde sağlık çalışanlarımız bizim sağlığımız için kendi hayatlarını ortaya koyarak gece demeden gündüz demeden, aylarca evlerine gitmeden, çoluk ve çocuklarını görmeden çalıştılar ve çalışmaya da devam ediyorlar. Onlar bunları yaparken yüzlerce şehit de verdiler. O nedenle bizim burada yapmamız gereken kurallara uymak, kurullara uymak ve kurullara uymak olmalıdır diyor ve sağlık çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca sağlık çalışanlarımıza söz veren siyasi iktidarı da sözünü tutmayla davet ediyorum.

Yeni yılda sağlıkla birlikte başka beklentilerimde var. Mesela Belediye Başkanımızın yapılan denetimlerde ortaya çıkan kayıp paralarla ilgili bir açıklama yapmasını bekliyorum. Kısaca Başkan Soykan’ın susmamasını artık konuşmasını bekliyorum. Konuşmalar zamanında yapılmazsa sonradan yapılan açıklamaların fazla bir değeri kalmaz diyorum.

2021 yılında Belediye hizmetlerinin artarak sürmesini, Başkan Soykan’dan yaptığı çalışmalar ve harcamalarla ilgili olarak vatandaşı bilgilendirme açısından şeffaf olmasını bekliyorum.

Kaymakamımızın daha aktif olmasını, yaptığı çalışmaları biz basın mensupları ile paylaşmasını özellikle bekliyorum.

Siyasilerimizin bu güzel İlçemiz için daha yapıcı adımlar atmalarını, Akyazı’mızı daha ileriye götürme adına aralarında barış sağlayarak birlikte çalışmalarını istiyorum.

İlçemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan Odaların başkan ve yöneticilerinin daha aktif olmalarını, oturdukları koltuklarından kalkarak kendilerine kayıtlı olan üyelerinin sorunları ile daha yakından ilgilenmelerini bekliyorum. 

Siyasi iktidarın Akyazı temsilcilerinin görevlerinde başarılı olamayan kamu çalışanlarını bir bir tespit edip ayıklamasını, yerlerine çalışkanlarını bulup getirmesini özellikle istiyor ve de bekliyorum.

2021 yılının sağlıkta, kazançta, siyasette atılım yılı olmasını istiyor ve de bekliyorum. 2020 yılının olumsuz izlerinin bu yılın başlarından itibaren silinmesini, insanların refah düzeyinin yükselmesini istiyorum.  

Yine 2021 yılında kadın cinayetlerinin son bulmasını, cinayet işleyenlerin en ağır şekilde cezalandırılmaları için TBMM’mizden yasanın çıkarılmasını dört gözle bekliyorum.

Tüm hastalarımıza yüce mevlamdan şifa, borçlu olanlarımıza rahat ödemeler, işsiz olanların bu yılın başından itibaren iş bulmalarını yürekten istiyorum.

Askerimize ve Polisimize Allah’ım zeval vermesin, ayaklarına taş değdirmesin. Güzel yurdumuzda gözü olan düşmanlarımıza Allah’ın fırsat vermesin. Bizi yönetenlere güzel ülkemizi daha üst seviyelere taşımak, refah düzeyimizi yükseltmek, bütçe gelirlerimizin en iyi şekilde değerlendirilerek  bu güzel ülkemizi daha ilerilere götürmesi için güç kuvvet versin diyorum.

Şimdilik bu kadarla yetinip herkese iyi yıllar diliyorum ve yeni yılın sağlık başta olmak üzere insanların barış ve refah içinde hayatlarını sürdürmelerine ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ