Meslekte yarım asrı dolduranlar


Bu makale 2020-09-25 22:53:55 eklenmiş ve 1442 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

Belediye Başkanı Bilal Soykan Ahilik haftası münasebetiyle mesleklerinde 50 yıllarını doldurmuş olan esnafa birer şükran belgesi verdi.

Zabıta Müdürlüğünün bulunduğu binada gerçekleşen sade törende mesleklerinde 50 yıllarını doldurmuş olan 26 kişi şükran belgelerini Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın elinden aldı.

Şükran belgesi alanlar içinde iki gazetecide vardı. Biri bendim. Diğeri ise dürüst, ilkeli, belli hedefleri olan can dostum Kenan Certel’di. Hazırlanan listeye baktığımda isimlerde eksiklik gördüm. Bu durumla ilgili olarak açıklama Başkan Soykan’dan geldi ve Soykan en kısa zamanda liste tamamlanacak ve hak eden hemşerilerimiz şükran belgelerini alacaklar dedi. Bu açıklama beni rahatlattı.

Şükran Belgesi alanlara baktığımda hepsi birbirinden değerli, dürüst ve mesleğini adam gibi yapanlar olduğunu görünce sevindim. Başkanımız eksikleri de tamamlayıp diğerlerine de belgelerini verdiğinde o zaman daha detaylı bir yazı yazacağım. Şimdilik bu kadarla yetiniyor Başkan Soykan’a teşekkür ediyorum.

Fakültemiz Hayırlı olsun

Yıllardan beri bir Fakülte diye yanıp tutuşan Akyazı nihayet muradına erdi. Yeni açılan Üniversiteye bağlı olarak açılan Akyazı Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu düzenlenen sade ama güzel bir törenle eğitim ve öğretime başladı.

Fakültenin Akyazı’mıza çok şey katacağından eminim. Yeter ki Akyazılılar olarak bizler de Fakültemizde eğitimlerini görmek için bize misafir olarak gelen öğrencilerimize iyi davranalım ve onları kendi öz çocuklarımız gibi görelim ve bizde misafir olarak kaldıkları sürece eğitimleri boyunca yanlarında olalım ve onlara destek verelim.

Bunu başaramadığımız takdirde açılan ve kısa sürede de büyüyeceğine inandığım Fakültenin bize hiç bir yararı olmaz. Bunu çok açık bir şekilde ifade etmekte bir sakınca görmüyorum.

Biz bize yakışanı yaptığımızda Fakültemizin öğrenci sayısı çığ gibi büyüyecek ve o büyümeden Akyazılılar olarak yararlanacağız. Her zaman eğitim üssü olarak gördüğüm Hendek İlçemizi göz ardı etmeyelim ve bu İlçemizi daima örnek alalım.

Fakültenin İlçemize kazandırılmasında kimin emeği, desteği varsa tamamına bir Akyazılı olarak teşekkür ediyorum. Fakültemiz hepimize hayırlı olsun.

 

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ