DOĞRU HER YERDE SÖYLENMEZ -- SALİM ÖZYILMAZ


Bu makale 2018-06-28 20:22:50 eklenmiş ve 562 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

Doğruyu söylen 9 köyden kovulur diye bir söz var. Bu söze uygun bir durum yaşandı. Yaşanan olay MHP Genel Başkan yardımcılarından Sefer Aycan’ın yaptığı konuşmadan kaynaklandı.  Aycan Mecliste biz ne dersek o olacak. Erdoğan’ı biz kurtardık dediğinde kıyamet koptu ve jet hızıyla da Genel Başkan yardımcılığı görevinden alınıverdi.

Meclis aritmetiğine baktığınızda K.Maraş Milletvekili Sefer Aycan’ın doğru söylediğini görebiliyorsunuz. Çünkü AK Partinin bu seçimde çıkardığı Milletvekili sayısı çoğunluğu teşkil etmiyor. Onun için 49 Milletvekili çıkaran MHP Mecliste kilit parti konumuna gelmiştir. Yani AK Parti MHP’nin desteği olmadan Mecliste istediğini yapamayacaktır. Hal böyle olunca da Sefer Aycan’ın doğru söylediğini anlıyorsunuz.

Doğru söyleyen 9 köyden kovulur ama bizde şöyle de bir gerçek daha var. O da her doğrunun her yerde söylenmeyeceği gerçeğidir.Onun için K.Maraş Milletvekili Sefer Aycan’ın yaptığı açıklama ne kadar doğru olursa olsun yeri ve zamanı yanlış olduğu için partisince itibar görmemiş aksine Genel Başkan yardımcılığı görevinden alınmıştır. Bu olay özellikle siyaset yapanlara ders olmalıdır diyorum.

Hazır sözü MHP’den açmışken devam edelim istiyorum. Önceki gün MHP İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen basın toplantısına katıldım. Toplantıda İlçe Başkanı Ali Dertlinin konuşmasını dikkatli bir şekilde dinledim. Dertli konuşmasında MHP olarak bu seçimde bütün karalamalara rağmen oylarını arttırdıkları söyledi. Yine Dertli başkan Cumhur ittifakımız bundan sonra da sürecektir dedi ve kurulacak olan hükümeti ittifakın devam ettiği süre içinde destekleyeceklerini de ifade etti.

Ali Dertli başkan 2019 Mart ayında yapılacak olan Mahalli seçimlere şimdiden hazırlanmaya başladıklarını bu seçimde kendi adaylarını çıkaracaklarını ve seçimi kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylemeyi ihmal etmedi.

 Ali Dertli yine aynı toplantıda Milletimiz AK Partiye sana tek başına ülkeyi yönetme yetkisi vermiyoruz dedi. Doğrudur. Yüce milletimiz bize denetleme görevini vermiştir dedi. Doğrudur. 24 Haziran seçimlerinde yüce Milletimizin verdiği mesajı herkes iyi okumalıdır dedi. Doğrudur.  MHP’nin de İlçe Başkanının söylediği o doğruları eksiksiz yerine getirmelidir ki, bizde Milletin verdiği mesajı onlarında aldığını anlayalım.

Ali Dertli başkanı aynı konuşmasında Akyazı’nın sorunlarını biliyoruz ve o sorunların halli için Belediye Meclisinde üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapacağız dedi. İlave olarak da Mart 2019 da yapılacak yerel seçimler için hazırlıklara şimdiden başlayacaklarını belirtti.

Bütün bunlar doğru tespitlerdir. Burada önemli olan hususlardan ilki tespitleri doğru zamanda doğru yapmak ve ikincisi ise doğru bulunan tespitleri hayata geçirmektir.  O tespitler hayata geçerse o zaman değer kazanır. Aksi takdirde sadece kağıt üzerinde ya da söylemde kalır. O zamanda işe yaramaz.

MHP İlçe başkanının konuşmasında yer verdiği önemli hususlardan biri de eleştirilere açık olacaklarını ve de basından kendilerine yol göstermesini beklediklerini söylemesidir. Başkanın bu iki açıklamasını dikkate alıyorum ve uygulanıp uygulanmayacağını da dikkatli bir şekilde takip edeceğim. Bilinmesini istiyorum.

Ali Dertli başkanın konuşmasının son bölümünde yer verdiği “doğru tektir biz de her zaman doğrunun yanında yanlışın da karşısında olacağız. Hepimizin tek gayesi var. O da bu güzel İlçemize hizmet etmek. Hak ettiği hizmetlerin getirilmesine destek vermek” sözlerini de dikkate değer bulduğumu belirtmek istiyorum.

Güzel bir toplantı olduğunu söylemeliyim. Basın olarak MHP’li Başkanın ve diğer yetkililerinin yaptıkları açıklamaları can kulağıyla dinledik. Konuşmalarda yer alan hususların hayata geçirilmesini yürekten istiyorum ve yapılan davet içinde teşekkür ediyorum.Akyazı MHP teşkilatına da başarılar diliyorum.


Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ