VALİMİZİN CUMHURİYET RESEPSİYONU -- SALİM ÖZYILMAZ


Bu makale 2017-11-01 22:08:35 eklenmiş ve 191 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

Biliriz ki bizim Cumhuriyet en büyük bayramımızdır. 29 Ekim Pazar günü bu büyük bayramımızı Millet olarak coşku içinde kutladık. Bu büyük bayramımız nedeniyle çeşitli etkinliklerde yapıldı. Bayramımız nedeniyle yapılan en önemli ve de büyüt etkinlik kuşkusuz Valimizin verdiği resepsiyon oldu.

Eski adıyla Elmas otelde verilen resepsiyona çok sayıda davetli katıldı. Aralarında Kenan Certel ve bende vardım. Verilen resepsiyona katılım hayli fazlaydı ama bizim dışımızda Akyazı’dan sadece Kaymakamımız Ömer Kalaylı ile hanımefendi eşinin dışında katılan olmadı. Resepsiyonun verildiği salonu sürekli olarak gezdim. Resepsiyona çok sayıda Belediye başkanının da katılmış olduğunu gördüm. O Belediye Başkanlarını görünce ister istemez gözlerim Belediye Başkanımız Hasan Akcan’ı aradı ama göremedi.

Aldığım bilgilere baktığımda Belediye Başkanımızın katılması zorunlu bir düğün varmış. Düğüne katılmış ve mutlu çiftin nikahlarını kıymış. Buraya kadar tamam da tamam olmayan bir durum var o da yerine birini neden görevlendirmemiş olması.

Yalnız şunu da hemen belirtmeliyim ki, Belediye Başkanı Akcan’ın davetli olup olmadığını bilmiyorum. Yukarıda belirttiğim husus sadece davetli olması gerektiğini düşünerek yazılmış bir satırdır. Davet edilmemişse (kesinlikle ihtimal vermiyorum) o zaman bana başkana ayıp etmişler, davet etmişlerde mazeret beyan etmeden davete katılmamışsa  bu defa Başkan Akcan’a sen ayıp etmişsin demek düşer.

Dediğim gibi verilen resepsiyona ilgi fazlaydı. Tabiri caizse bizimkilerin dışında kimi ararsanız vardı. Yaklaşık iki saatten fazla kaldığım resepsiyonda ifade ettiğim gibi bir masaya çakılı kalmadan sürekli olarak salonu dolaştım ve bir çok isimle ayak üstü de olsa görüşme imkanı buldum.

Resepsiyonun sonlarına doğru kürsüye gelen Valimiz yarım saat kadar salonda bulunanlara hitap etti. Konuşması güzeldi ve birleştiriciydi. Sayın Valimiz bir ve beraber olmamız gerektiğinin altını özellikle çizdi.

Böylesine büyük ve büyük olduğu kadarda önemli bir günün akşamında verilen resepsiyon, katılanları memnun ve mutlu etti. Bu önemli günde verilen resepsiyona beni ve can arkadaşım Kenan Certel’i davet eden Sayın Valimize ve Valilik basın Müdürü sevgili kardeşim ve dostum Hüseyin Bahar’a teşekkür ediyorum. Nice bayramlara sağlık, mutluluk, birlik ve beraberlik içinde ulaşmamız için de yaradanımıza dualar ediyorum.

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ