DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Cuma Hutbeleri
Cuma Hutbeleri
Giriş Tarihi : 01-01-1970 03:00

TURUNCU DEVRİMİ Mİ O DA NE?

(ATSO) seçimini konuştu durdu. Seçim hem konuşuldu ve hem de yazılıp çizildi. Özellikle yazılıp çizilenlere baktığımızda gördüğümüz manzara Bayraktar’ların kaybetmesi yönündeydi. O nedenle Bayraktar’lar yazılıp çizilen ve söylenenlere cevap versin diye sürekli tahrik edildiler. Bayraktarlar ise sessiz kalmak suretiyle bu oyunu bozdu.  

 Bayraktarlar neyi ne zaman konuşacaklarını, neyi ne zaman konuşmayacaklarını iyi bildikleri için onların kaybetmesini isteyenler tarafından oluşturulan muhalefet cephesi bu sessizlik karşısında ne yapacağını şaşırdı. Bayraktar’lar sessizliklerini cumartesi günü yapılan seçimde sandıktan başarıyla çıkarak bozdu ve 23 meclis üyesinin tamamını almak suretiyle de oluşan karşı cepheyi sessizliğe mahkum etti.

 ATSO başkanlığına ben de talibim deme cesareti gösteren Fatih Aydın’ı kutlamak gerek. Ancak Fatih Aydın her ne kadar ön planda görünüyorsa da asıl ipler perde arkasında olanlardaydı. Perde arkasında olanların bazılarının hesabı kesinlikle ATSO seçimleri değildi. Onların hesabı önümüzdeki yılın başında yapılacak olan mahalli seçimlerdi. Bu seçimi Bayraktar’lara kaybettirerek onların prestijlerini sarsmak gibi düşünceleri vardı. Onlar açıkça ortaya çıkamadılar ama perde arkasından Fatih Aydın’a yol gösterdiler ve onu ne kadar güçleri yetiyorsa o nispette desteklediler. Ne var ki onların verdiği destek ve güç Fatih Aydın ve ekibine seçim kazandıramadı.

 Fatih Aydın seçimlere iki gruptan birden girdi. Ağırlığını 1.gruba verdi ama orada da Soner Bayraktar’a takıldı. Diğer gruptan da istediği sonucu alamayan Fatih Aydın, her iki sandıktan çıkamayarak hayal kırıklığı yaşamış oldu.

 Seçim günü hoş görüntülerde vardı. Mesela Fatih Aydın ve ön planda yer alan ekibinin seçim alanına turuncu kravatlarla gelmiş olmaları dikkat çekiciydi. Oy vermek için gelen üyelere aynı renk kravat takarak kendilerini tanıtmak istediler.

 Seçim sırasında turuncu grupta yer almasına rağmen ekip ruhundan uzaklaşıp kendini yazılı olduğu gruptan çıkarmak için özel gayret gösterenlerde vardı. Ne var ki Bayraktar’ların gücü onları da sandıkta bıraktı ve o güç kendileri tarafından hazırlanan listenin delinmesine imkan vermedi.

 Birde hem oylar kullanılırken hem oylar sayılırken ve hem de sonuçlar açıklanırken diğer adaylara nazaran daha heyecanlı olanlarda vardı. Onlar Meclise 7.gruptan girmeyi başaran iki bayandı. Nurhay Demoen ile Gülden Evran seçildiklerini öğrenir öğrenmez heyecan yerini sevince bıraktı. Yine o iki bayan Ticaret ve Sanayi Odasının da ilk bayan meclis üyesi olma unvanını da almış oldu.  

 Seçim başından sonuna kadar ufak tefek birkaç münferit olumsuz davranışın dışında sakin geçti. Bu durum kuşkusuz tarafların sağduyulu davranmalarının sonucu oluştu. Özellikle de Bayraktar grubunun önünde yer alan isimleri gerginlik yaşanmaması için özel gayret gösterdi. Sebebi ise 23-0 gibi tarihi bir fark atarak kazandıkları seçime gölge düşürmemek içindi.

 Seçim sonuçlarının açıklanması ve seçimi Bayraktar ekibinin kazanması ile turuncu devrimini gerçekleştiremeyenler büyük hayal kırıklığı yaşadı. Sonuçlar açıklandıktan sonra Fatih Aydın ve görüntüde olan ekibi hayal kırıklığı yaşadı ama bana göre en büyük hayal kırıklığını Fatih Aydın ve ekibine perde arkasından destek verenler yaşadı diyebilirim.

 Acısıyla, tatlısıyla ve yarattığı heyecanı ile bir seçim geride kalmıştır. Şimdi çalışma zamanıdır. Bayraktar kardeşler için çalışmak hem de hiçbir menfaat gözetmeden çalışmak özelliklerinden sadece biridir. Koltuklarımıza oturup, şöyle bir arkamıza yaslanarak Bayraktar kardeşlerin yapacağı başarılı çalışmaları ve İlçemize katacakları katma değerleri izlemeye ne dersiniz.

 Bu arada aynı gün aynı yerde Ticaret Borsası seçimi de yapıldı. Rakip çıkmadığı ve tek liste oluştuğu için bu seçim ATSO seçiminin gölgesinde kaldı ve hiç konuşulmadı. Seçimi kazanan Ali Şener Bayraktar’ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Akyazı ekonomisine, Akyazı’nın gelişip büyümesine önemli katkılar sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum.

 ATSO ve BORSA seçimlerini kazanan Bayraktar kardeşleri kutlayarak yazımı noktalıyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
Cuma Hutbeleri

Cuma Hutbeleri

DİĞER YAZILARI ŞİFA AYI RAMAZAN BAŞLADI MİRAC KANDİLİ İMAN VE İSTİKAMET ZAFERLERİMİZİN ARDINDAKİ RUH VE MANA MİRAS: HER HAK SAHİBİNE HAKKINI VERMEK MİRAC GECESİNDE PEYGAMBERİMİZİN YAŞADIĞI HADİSELER KADİR GECESİ KUR’ÂN İLE ŞEREFLENEN GECE AİLEDE ŞEFKAT VE NEZAKET DİLİ KESİNTİSİZ HAYIR ÇEŞMESİ: VAKIFLAR TEPKİLER ÜZERİNE DİYANETTEN DÜZELTME KURBAN BAYRAMI-- Sakarya Müftülüğü DÎN-İ MÜBÎN-İ İSLAM ÖFKEYE HÂKİM OLABİLMEK PEYGAMBERLER ALLAH’IN KUTLU ELÇİLERİDİR HİCRİ YILBAŞI NEDİR RAMAZAN MEKTEBİNİN ÖĞRETTİKLERİ VAKİT İYİLİK VAKTİ: BU RAMAZAN VE HER ZAMAN PAHA BİÇİLMEZ SERMAYE: ÖMÜR DİLİN AFETLERİ ZAMAN BİLİNCİ HZ. İBRAHİM (a.s) VE İKRAM ÖĞRETMENLERİMİZ AHİRETE İMAN AŞÛRA GÜNÜ KURBAN BAYRAMI RABBE YOLCULUK: ÖLÜM HAYAT BİR İMTİHAN YERİDİR KÖTÜ ÖRNEK OLMAMAK ORUCUN HİKMETLERİ MİRAÇ KANDİLİ VE NAMAZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATI GENÇLİĞİMİZ ENGELLİLER ve İSLAM SİHİR VE BÜYÜ HARAMDIR ÇEVRE BİLİNCİ KONU : HOŞGÖRÜ KURBAN VE KURBİYYET KONU: CAMİ ADABI VE CAMİLERİMİZİN ÖNEMİ İBADETİN ÖZÜ İHLAS VE SAMİMİYET DOĞAL AFETLER, TEDBİR VE TEVEKKÜL DENGESİ ZEKAT VE FİTRE KUR’AN’I OKUMAK, ANLAMAK VE YAŞAMAK İSLÂMÎ BİR DEĞERİMİZ: EDEB İSLÂM VE GENÇLİK ÜÇ AYLAR VE REGAİB KANDİLİ MÜ’MİNLER ANCAK KARDEŞTİR ÖFKEYİ YENMEK ŞEHİDLİK VE ÇANAKKALE ZAFERİ DUA ve ÖNEMİ ALLAH SEVGİSİ KUTSAL KİTAPLAR VE KUR’AN-I KERİM’E İMAN EŞLER ARASINDAKİ SEVGİ VE SAYGININ ÖNEMİ İMÂN NAMAZ VE TADİL-İ ERKAN’IN ÖNEMİ ÖLÜM, KIYAMET, AHİRET MEVLİD KANDİLİ MEVLÜT KANDİLİ MEVLİD KANDİLİNİN MÂNÂ VE ÖNEMİ ZARARLI ALIŞKANLIKLAR GEÇMİŞİN MUHASEBESİ VE ZAMAN SABRETMEK GÖREBİLMEKTİR MEVLANA VE YEDİ ÖĞÜDÜ İSLÂM’IN SOSYAL İNSAN YAKLAŞIMI İSLÂM’IN SOSYAL İNSAN YAKLAŞIMI HOŞGÖRÜ AHLAKI KÖTÜLÜĞE KİLİT İYİLİĞE ANAHTAR OLMAK KAN VERMEK, ORGAN BAĞIŞLAMAK CUMHURİYET İSRAF VE YOKSULLUK SEVİNCİMİZ SADECE BİR DAKİKA SÜRDÜ AHÎLİK VE TİCARET AHLÂKI CAMİLERİMİZ VE DİN GÖREVLİLERİMİZ ŞEHİTLİK VE GAZİLİK KUR’AN VE İLK EMİR “OKU” HAYATIMIZIN GAYESİ İSLAM, BARIŞLA GELEN ZAFER ZAFER BAYRAMI DEPREM VE AFETLERİN BİZE ÖĞRETTİKLERİ KADİR GECESİNİN ANLAM VE ÖNEMİ KULUN MAL İLE İMTİHANI: ZEKÂT TEMEL İBADETLERİMİZDEN ORUÇ Ramazan Ayı ve Önemi ÖKSÜZ VE YETİMİ GÖZETMEK KUR’AN’LA YAŞAMAK BİR DEĞER OLARAK AİLE SAHÂBE ve SÜNNETE BAĞLILIK KARDEŞLİK ve PAYLAŞMA İSLAM’DA SAĞLIĞA VERİLEN ÖNEM TEVAZU VE KİBİR ÇANAKKALE ZAFERİ EVLAT, EŞ VE ANNE OLARAK KADIN YEŞİLAH HAFTASI VE ZARARLI ALIŞKANLIKLAR KUR’AN-I KERİM’İ OKUMAK, ANLAMAK VE YAŞAMAK SABIR EBEDİ MUTLULUK YURDU CENNET EDEP VE HAYÂ EŞLERİN HAK VE SORUMLULUKLARI SAĞLIKLI BİREY, SAĞLIKLI TOPLUM ZEKÂT VE ÖNEMİ
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA