DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Sezai Matur
Sezai Matur
Giriş Tarihi : 11-09-2023 00:42

PSB Anatolia ve Remzi Adıyaman

Dün altıncı kez kapılarını ziyarete açan PSB Anatolia Fuarı’ndan ve Fuar Koordinatörü Remzi Adıyaman’dan söz etmek istiyorum bugün.

Önce Remzi Adıyaman’la başlayalım…

Remzi, bizim sektörün içinden gelen, kişisel olarak çok sevdiğim bir kardeşim.

Beş parmağında beş marifet denen tipler var ya öyle biri Remzi…

Yerel televizyonlardan ulusal televizyonlara kadar birçok televizyonda program yaptı.

Radyoculuk yaptı.

Radyo Televizyon ve İnternet Yayıncıları Derneği’ne Başkan oldu.

Hem mesleğinde hem sosyal hayatta başarılı oldu.

İki pırıl pırıl avukat yetiştirdi.

Yeri geldi eline mikrofonu aldı, sahnelerin tozunu attırdı, attırmaya devam ediyor.

Sonra süs bitkisi yetiştiriciliğindeki geleceği gördü.

Bu söktürün içinde önce Plant Dergisi’yle yer aldı.

Uluslararası boyutta bir dergi olan Plant Dergisi ve bünyesindeki ödül törenleriyle Remzi, süs bitkisi yetiştiriciliği sektöründe çok mesafe kat etti.

Remzi, sonra bu işin gelişimi için olmazsa olmaz bir işe el attı.

Kırkpınar’da eski havaalanı olarak bilinen Sapanca Gölü kıyısındaki 60 dönümlük arazide önce festival-fuar karışımı bir etkinlik düzenledi.

Sonraki yıllarda fuara dönüşen ve uluslararası bir kimlik de kazanan PSB Anatolia Fuarı bugün hem Türkiye’de, hem de dünyada sektör temsilcilerinin yakından tanıdığı bir fuar.

Bu fuar baktığınızda 4 günlük bir fuar.

Ancak bir yıllık bir emeğin, bir yıllık koşturmacanın ürünü.

Remzi, emin olun bu fuar bittikten birkaç gün sonra gelecek yılın planlarını ve görüşmelerini şimdiden yapmaya başlar.

Bir bakmışsın İzmir’de, bir bakmışsın Bakü’de…

Bir başka gün İtalya’da veya İsviçre’de…

Öyle olduğu için de herkes Remzi’ye güveniyor ve elinden gelen desteği veriyor.

Evet Remzi Fuar’da çok öne çıkan isim ama arkasında çok büyük destekler var.

Adeta tüm şehir bu fuara destek oluyor.

Özellikle Sakarya Ticaret Sanayi Odası, Sakarya Ticaret Borsası, Arifiye ve Sapanca ilçe belediyeleri ile Büyükşehir Belediyesi ile sektör STK’ları bu fuarın paydaşları.

Festivalden fuara geçişte özellikle Sakarya Ticaret Sanayi Odası ve Büyükşehir Belediyesi’nin eşsiz desteği oldu PSB Anatolia’ya.

Başkan Ekrem Yüce ile fuar artık tümüyle Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde düzenleniyor.

Yüce, yerinde bir kararla Fuarı öylesine sahiplendi ki fuar artık Büyükşehir bünyesinde düzenlenen bir etkinlik olarak biliniyor.

PSB Anatolia Fuarı’yla da ilgili bilgi vereyim.

Fuarda ağırlıklı olarak süs bitkisi yetiştiriciliği sektöründe faaliyet gösteren firmalar, belediyeler, STK’lar stant açıyor.

Bu yıl fuarda 240 firmanın, 24’te belediye ve STK’ların standı bulunuyor.

Üniversitelerin peyzaj bölümü öğrencileri de kendilerine tahsis edilen stantlarda peyzaj düzenlemesi yaparak yarışıyorlar.

Fuarı Sakarya’dan ve yakın çevre illerden gelip ziyaret edenlerin yanında çok sayıda profesyonel ziyaretçi de ziyaret ediyor.

Neredeyse tüm Türkiye’den belediyelerin yöneticiler bu fuarın ziyaretçileri.

Bir de 20’ye yakın ülkeden ziyaretçiler gelerek fuardaki firmalarla bağlantılar yapılıyor.

Fuar nedeniyle Sapanca’da oteller tam doluluğa ulaştı.

Kutluyorum

Bu fuarda emeği olan herkesi kutluyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Fuar Koordinatörü Remiz Adıyaman başta olmak üzere SATSO Başkanı Akgün Altuğ’a, STB Başkanı Mustafa Genç’e, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’a, fuarda stant açarak büyük bir değer katan katılımcı firmalara, STK temsilcilerine şehir adına teşekkür ediyorum.

Şehrin misafir odası Sapanca’da düzenlenen bu şahane etkinlik umarım uzun yıllar devam eder.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Sezai Matur

Sezai Matur

DİĞER YAZILARI VİCDAN BAŞKANLARA HATIRLATMALAR SANDIK NE DEDİ Adaylardan ucuz konut sözü bekliyoruz BÜYÜK ACI BÜYÜK ŞEHİR ADAYLARI BELİRLENDİ Oy mu, güven mi? Dershaneler ve kurs merkezlerinde huzursuzluk 100 YILLIK ÇOŞKU SAKARYA’DA BİR İLK Sakarya tarım kenti değil mi? Zor şehre hoş geldiniz BAŞKANLARA ADAYLIK SORUSU Kibirli karga masalı Hangi parti kaç vekil çıkaracak? İYİ BAYRAMLAR SEÇİM HAVASI YOK DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM 22 MART 2023 ZELZELE ŞUURU AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM MTA’nın diri fay haritası ve Sakarya Sisli havada seçim yapmak! O ÜZÜCÜ HABERLERİ YAZMAK ÇOK KOLAY DEĞİL ELVEDA ! BU GRİP TATİLSİZ GEÇMEYECEK Muhsin’in ardından İlçelerde hangi adaylar daha şanslı. Ülkemiz için hayırlı olsun-- Sezai Matur Başkan Hasan Akcan’ın ayıbı--SEZAİ MATUR AKP’de gerçekten temizlik başladı mı?-- SEZAİ MATUR YOLSUZLUK, YAPANIN YANINA KAR MI KALACAK?--SEZAİ MATUR Bayram kutlaması mı, savaş mı?--SEZAİ MATUR Akyazı’nın vefası ve bir güzel gece—Sezai Matur Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a açık mektubumdur. SEZAİ MATUR ÇOK GEÇ KALDINIZ. ÇOOOK Türkiye’nin en pahalı pidesini yiyoruz! Adil Öksüz Sakarya’da kimlerle görüşürdü? Bak, sen milletvekili iken neler oldu? Oy verin, verdiğiniz oya sahip çıkın Hangi parti kaç milletvekili çıkartır? Toçoğlu efsanesi yeniden yazılıyor! Hasan Sağlam hangi gezegende yaşıyor? Hasan Akcan ne yapmaya çalışıyor? BU ŞEHRE YAZIKLAR OLSUN Zeki Toçoğlu, Ali İnci ve Başbakan Erdoğan CHP, vefa ve profesyonel ekip 30 Mart seçimleri sürprizleriyle anılacak! CHP’ye yazık ediyorlar SEDAŞ’tan gazetelere çirkin teklif Huzur veren, ancak ayağa kalkamayan Sakarya! BAŞKAN TOÇOĞLUNUN AKLINA YENİ GELENLER Milli Eğitim’deki Sakaryalı Depremden hiç mi korkmuyorlar? ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKINA AÇIK MEKTUP ! Üniversitemizi daha ileri noktalara taşımayı hedefliyoruz Yerel seçimler öncesi AKP, CHP ve MHP Bu bir sipariş yazıdır O Güzel İnsanın Ardından Yazmak ! İmam-Hatip Düşmanı mıyım.? Doğruları yazmak ve Uğur'un dövülmesi olayı TOPRAĞINI SEVEN İL BAŞKANI
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA