DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Sezai Matur
Sezai Matur
Giriş Tarihi : 06-06-2015 18:16

Oy verin, verdiğiniz oya sahip çıkın

Oy verin, verdiğiniz oya sahip çıkın

Aylardır konuştuğumuz, yazdığımız seçim günü nihayet geldi.
Yarın sandığa gidiyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti’nin en kritik seçimlerinden biri yarın gerçekleşecek.
Bir çok açıdan Türkiye’nin kader seçimi bu seçim…
Bu nedenle hangi görüşe sahip olursa olsun herkesi sandığa gitmeli.
Benim partim kazanamaz ya da benim partim nasıl olsa kazanır diye bakmadan tek bir oyun önemini bilerek oylar kullanılmalı.
Ancak oy kullanmak yetmiyor, verilen oya da sahip çıkılmalı…
Sandık oyunlarıyla, oy hırsızlıklarıyla ilgili aylardır uyarılar yapılıyor.
Ben bunların bir bölümüne katılıyorum.
Sandık başkanlarının diğer sandık görevlilerinin dikkatli olmaması durumunda mensup olduğu partiye en az birkaç puan kazandırabileceğini birçok seçimde yaptığım gözlemlerden biliyorum.
En önemli oy hırsızlığının ise birleştirme tutanaklarının bilgisayara girişi sırasında yapıldığı aşikar.
Bu noktada siyasi parti temsilcilerinin hem sandıkta, hem de oyların bilgisayara girilmesi sırasında uyanık olması gerekiyor.
Burada seçmene de bir görev düşüyor.
Oylar sayılırken oyunu kullandığı sandıkta bulunmak.
Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sakarya’da neredeyse bir çok okulda oylar sınıfların girişlerini kapatılarak sayıldı.
Bir anlamda gizli tasnif gibi bir şeydi.
Bu duruma itiraz edecek kimseler de yoktu.
Bu yüzden sandıklar açılırken sandığının başına gidip sayılırken nezaret edebilir.
Sınıfın kapısına asılmak zorunda olan sandık sonuç tutanağının fotoğrafını alıp ertesi günü YSK’nın sitesinden girilen sonuçla, elindeki sonuçları karşılaştırabilir…
Özetle söylemek gerekirse;
Hangi partiden, hangi görüşten olursanız olun…
Yarın gidin oyunuzu kullanın…
Ve de oyunuzun yerine ulaşması için de sonuna kadar sahip çıkın…

NELER SÖYLENDİ?
@
Sezai Matur

Sezai Matur

DİĞER YAZILARI VİCDAN BAŞKANLARA HATIRLATMALAR SANDIK NE DEDİ Adaylardan ucuz konut sözü bekliyoruz BÜYÜK ACI BÜYÜK ŞEHİR ADAYLARI BELİRLENDİ Oy mu, güven mi? Dershaneler ve kurs merkezlerinde huzursuzluk 100 YILLIK ÇOŞKU SAKARYA’DA BİR İLK PSB Anatolia ve Remzi Adıyaman Sakarya tarım kenti değil mi? Zor şehre hoş geldiniz BAŞKANLARA ADAYLIK SORUSU Kibirli karga masalı Hangi parti kaç vekil çıkaracak? İYİ BAYRAMLAR SEÇİM HAVASI YOK DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM 22 MART 2023 ZELZELE ŞUURU AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM MTA’nın diri fay haritası ve Sakarya Sisli havada seçim yapmak! O ÜZÜCÜ HABERLERİ YAZMAK ÇOK KOLAY DEĞİL ELVEDA ! BU GRİP TATİLSİZ GEÇMEYECEK Muhsin’in ardından İlçelerde hangi adaylar daha şanslı. Ülkemiz için hayırlı olsun-- Sezai Matur Başkan Hasan Akcan’ın ayıbı--SEZAİ MATUR AKP’de gerçekten temizlik başladı mı?-- SEZAİ MATUR YOLSUZLUK, YAPANIN YANINA KAR MI KALACAK?--SEZAİ MATUR Bayram kutlaması mı, savaş mı?--SEZAİ MATUR Akyazı’nın vefası ve bir güzel gece—Sezai Matur Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a açık mektubumdur. SEZAİ MATUR ÇOK GEÇ KALDINIZ. ÇOOOK Türkiye’nin en pahalı pidesini yiyoruz! Adil Öksüz Sakarya’da kimlerle görüşürdü? Bak, sen milletvekili iken neler oldu? Hangi parti kaç milletvekili çıkartır? Toçoğlu efsanesi yeniden yazılıyor! Hasan Sağlam hangi gezegende yaşıyor? Hasan Akcan ne yapmaya çalışıyor? BU ŞEHRE YAZIKLAR OLSUN Zeki Toçoğlu, Ali İnci ve Başbakan Erdoğan CHP, vefa ve profesyonel ekip 30 Mart seçimleri sürprizleriyle anılacak! CHP’ye yazık ediyorlar SEDAŞ’tan gazetelere çirkin teklif Huzur veren, ancak ayağa kalkamayan Sakarya! BAŞKAN TOÇOĞLUNUN AKLINA YENİ GELENLER Milli Eğitim’deki Sakaryalı Depremden hiç mi korkmuyorlar? ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKINA AÇIK MEKTUP ! Üniversitemizi daha ileri noktalara taşımayı hedefliyoruz Yerel seçimler öncesi AKP, CHP ve MHP Bu bir sipariş yazıdır O Güzel İnsanın Ardından Yazmak ! İmam-Hatip Düşmanı mıyım.? Doğruları yazmak ve Uğur'un dövülmesi olayı TOPRAĞINI SEVEN İL BAŞKANI
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA