DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Sezai Matur
Sezai Matur
Giriş Tarihi : 04-04-2020 12:19

O ÜZÜCÜ HABERLERİ YAZMAK ÇOK KOLAY DEĞİL

Korona günlerinde gazetecilik yapmak gerçekten çok zormuş. gibi korona virüsünün en çok yayıldığı illerden birinde bu işi yapıyor ve kendinizi topluma karşı sorumlu hissediyorsanız, bu iş daha da zorlaşıyor.

Sakarya Her an sevdiğimiz insanların koronaya yakalandığını, hastanede bu hastalıkla mücadele ettiğini duyuyor ve bunlardan bazılarını haber yapmanın zorunluluğunu yaşıyoruz. Açıklanan resmi rakamların bir kaç gün geriden geldiğini biliyor, bildiğimiz daha bir çok şeyi mevzuat ve sorumluluk duygularımız gereği yazamamanın zorluğunu yaşıyoruz.

Dışarı çıkmak koronaya yakalanma riskini iyice arttırdığı için evlerimizde çalışarak sizlere haber ulaştırırken, sahada riske açık bir şekilde çalışan meslektaşlarımızla ilgili huzursuzluk yaşıyoruz.

Bu süreçte hata yapmadan, yaratmadan toplumsal bilinç yaratma çabalarına katkı sunmaya çalışıyoruz.

Verdiğimiz haberlerin iç karartıcı haberler olduğunu biliyoruz. Ama insanımızın bunları bilmek hakkı olduğunu düşünüyoruz. Dün bu şehirde herkes tarafından sevilen, sayılan bizim de sevdiğimiz, saydığımız iki doktorumuzun durumlarıyla ilgili haberleri üzülerek vermek durumunda kaldık.

Prof. Dr. Hasan Salih Sağlam ve Dr. Zeynel Asal... medyada her ikisi için de o kadar güzel dualar edildi ki, eminim Allah onları bu dualar hürmetine sevdiklerine bağışlayacak ve Onlar yine görevlerinin başına dönerek sağlık dağıtmaya devam edeceklerdir. Her ikisine de geçmiş olsun dileklerimizi sunarken, cephede onlar gibi riske açık bir şekilde çalışan diğer sağlık çalışanlarından da haberler Hastaneler yetmiyor, yetmeyecek de!

Korona ile mücadele sırasında yapılan yanlışları, eksiklikleri dile getirerek giderilmesine çalışıyoruz. Bazen bize iletilen eksikliklerden yazılamayacak durumda olanları hemen yetkililere ileterek arayışına katkı sunmaya özen gösteriyoruz. çözüm Biz bugün bir yandan gazetecilik görevimizi yerine getirmeye çalışırken bir yandan da korona ile mücadede vicdani sorumluluklarımızı yerine getirmenin derdindeyiz... Şu unutulmasın: Korona ile mücadelede hepimizin büyük sorumluluğu var. Kimse “ben ne yapabilirim ki?” demesin... Hepimiz, sokağa çıkmayarak, kendimizi izole ederek bu mücadeleye destek verebiliriz. Her zamanki çağrımızı yeniliyor ve bir kez daha “ Sakarya”  EVDE KAL diyoruz

NELER SÖYLENDİ?
@
Sezai Matur

Sezai Matur

DİĞER YAZILARI VİCDAN BAŞKANLARA HATIRLATMALAR SANDIK NE DEDİ Adaylardan ucuz konut sözü bekliyoruz BÜYÜK ACI BÜYÜK ŞEHİR ADAYLARI BELİRLENDİ Oy mu, güven mi? Dershaneler ve kurs merkezlerinde huzursuzluk 100 YILLIK ÇOŞKU SAKARYA’DA BİR İLK PSB Anatolia ve Remzi Adıyaman Sakarya tarım kenti değil mi? Zor şehre hoş geldiniz BAŞKANLARA ADAYLIK SORUSU Kibirli karga masalı Hangi parti kaç vekil çıkaracak? İYİ BAYRAMLAR SEÇİM HAVASI YOK DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM 22 MART 2023 ZELZELE ŞUURU AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM MTA’nın diri fay haritası ve Sakarya Sisli havada seçim yapmak! ELVEDA ! BU GRİP TATİLSİZ GEÇMEYECEK Muhsin’in ardından İlçelerde hangi adaylar daha şanslı. Ülkemiz için hayırlı olsun-- Sezai Matur Başkan Hasan Akcan’ın ayıbı--SEZAİ MATUR AKP’de gerçekten temizlik başladı mı?-- SEZAİ MATUR YOLSUZLUK, YAPANIN YANINA KAR MI KALACAK?--SEZAİ MATUR Bayram kutlaması mı, savaş mı?--SEZAİ MATUR Akyazı’nın vefası ve bir güzel gece—Sezai Matur Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a açık mektubumdur. SEZAİ MATUR ÇOK GEÇ KALDINIZ. ÇOOOK Türkiye’nin en pahalı pidesini yiyoruz! Adil Öksüz Sakarya’da kimlerle görüşürdü? Bak, sen milletvekili iken neler oldu? Oy verin, verdiğiniz oya sahip çıkın Hangi parti kaç milletvekili çıkartır? Toçoğlu efsanesi yeniden yazılıyor! Hasan Sağlam hangi gezegende yaşıyor? Hasan Akcan ne yapmaya çalışıyor? BU ŞEHRE YAZIKLAR OLSUN Zeki Toçoğlu, Ali İnci ve Başbakan Erdoğan CHP, vefa ve profesyonel ekip 30 Mart seçimleri sürprizleriyle anılacak! CHP’ye yazık ediyorlar SEDAŞ’tan gazetelere çirkin teklif Huzur veren, ancak ayağa kalkamayan Sakarya! BAŞKAN TOÇOĞLUNUN AKLINA YENİ GELENLER Milli Eğitim’deki Sakaryalı Depremden hiç mi korkmuyorlar? ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKINA AÇIK MEKTUP ! Üniversitemizi daha ileri noktalara taşımayı hedefliyoruz Yerel seçimler öncesi AKP, CHP ve MHP Bu bir sipariş yazıdır O Güzel İnsanın Ardından Yazmak ! İmam-Hatip Düşmanı mıyım.? Doğruları yazmak ve Uğur'un dövülmesi olayı TOPRAĞINI SEVEN İL BAŞKANI
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA