DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Sezai Matur
Sezai Matur
Giriş Tarihi : 01-01-1970 03:00

İmam-Hatip Düşmanı mıyım.?

yine caminin ön tarafına 10 bin kişinin aynı anda namaz kılabileceği bir büyük cami yapılması gerektiğini belirttim.
Bazı kişiler benim önerilerimi anlamadan Vali Konağı arazisine İmam-Hatip okulu yapılmasına karşı çıkmamdan yola çıkarak beni " İmam-Hatip okulu" düşmanı ilan ettiler.
Bir kez daha belirtiyorum:
Ben o alanın yeşil alan olarak kalmasını istiyorum.
Oradaki ağaçlar kesilerek inşa edilecek "imam hatip okulunda" "Yaş kesen baş keser " atasözünü ve Hazreti Muhammed'in 'Kıyametin koptuğunu görseniz de elinizdeki fidanı dikin" sözünü nasıl öğretebilirsiniz?
Ancak İmam Hatip Okulu'na ihtiyaç varsa Vali Konağı arazisine Atatürk Stadı'nın arazisinde çok daha büyük okullar kampusu yapılabilir.
30 yerine 100 derslik hatta çok daha fazlası ve şehrin ihtiyacı olan 10 bin kişilik cami yapılabilir.
Üstelik bunda emeği geçtiği için cami ve okullar kampüsüne Başbakan Erdoğan'ın, liseye Vali Mustafa Büyük'ün ortaokula Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun adı verilebilir.
Ben bunları çok samimi bir şekilde öneriyorum.
Atatürk Stadı'nı rantiyeye peşkeş çekenlerse bu önerimizi görmezden gelerek, bizi " imam hatip düşmanı" olarak göstermeye çalışıyor.
Benim bu konuda son olarak söylemek istediğim şudur:
Vali Mustafa Büyük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu İmam Hatip yapımında samimi iseler Vali Konağı'nın küçücük arazisi yerine Atatürk Stadı'nın dev arazisine bir İmam Hatip kampusu yaparlar.
Eğer bunu yaparlarsa Sakarya olarak kendilerini hayırla yad ederiz.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
Sezai Matur

Sezai Matur

DİĞER YAZILARI BAŞKANLARA HATIRLATMALAR SANDIK NE DEDİ Adaylardan ucuz konut sözü bekliyoruz BÜYÜK ACI BÜYÜK ŞEHİR ADAYLARI BELİRLENDİ Oy mu, güven mi? Dershaneler ve kurs merkezlerinde huzursuzluk 100 YILLIK ÇOŞKU SAKARYA’DA BİR İLK PSB Anatolia ve Remzi Adıyaman Sakarya tarım kenti değil mi? Zor şehre hoş geldiniz BAŞKANLARA ADAYLIK SORUSU Kibirli karga masalı Hangi parti kaç vekil çıkaracak? İYİ BAYRAMLAR SEÇİM HAVASI YOK DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM 22 MART 2023 ZELZELE ŞUURU AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM MTA’nın diri fay haritası ve Sakarya Sisli havada seçim yapmak! O ÜZÜCÜ HABERLERİ YAZMAK ÇOK KOLAY DEĞİL ELVEDA ! BU GRİP TATİLSİZ GEÇMEYECEK Muhsin’in ardından İlçelerde hangi adaylar daha şanslı. Ülkemiz için hayırlı olsun-- Sezai Matur Başkan Hasan Akcan’ın ayıbı--SEZAİ MATUR AKP’de gerçekten temizlik başladı mı?-- SEZAİ MATUR YOLSUZLUK, YAPANIN YANINA KAR MI KALACAK?--SEZAİ MATUR Bayram kutlaması mı, savaş mı?--SEZAİ MATUR Akyazı’nın vefası ve bir güzel gece—Sezai Matur Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a açık mektubumdur. SEZAİ MATUR ÇOK GEÇ KALDINIZ. ÇOOOK Türkiye’nin en pahalı pidesini yiyoruz! Adil Öksüz Sakarya’da kimlerle görüşürdü? Bak, sen milletvekili iken neler oldu? Oy verin, verdiğiniz oya sahip çıkın Hangi parti kaç milletvekili çıkartır? Toçoğlu efsanesi yeniden yazılıyor! Hasan Sağlam hangi gezegende yaşıyor? Hasan Akcan ne yapmaya çalışıyor? BU ŞEHRE YAZIKLAR OLSUN Zeki Toçoğlu, Ali İnci ve Başbakan Erdoğan CHP, vefa ve profesyonel ekip 30 Mart seçimleri sürprizleriyle anılacak! CHP’ye yazık ediyorlar SEDAŞ’tan gazetelere çirkin teklif Huzur veren, ancak ayağa kalkamayan Sakarya! BAŞKAN TOÇOĞLUNUN AKLINA YENİ GELENLER Milli Eğitim’deki Sakaryalı Depremden hiç mi korkmuyorlar? ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKINA AÇIK MEKTUP ! Üniversitemizi daha ileri noktalara taşımayı hedefliyoruz Yerel seçimler öncesi AKP, CHP ve MHP Bu bir sipariş yazıdır O Güzel İnsanın Ardından Yazmak ! Doğruları yazmak ve Uğur'un dövülmesi olayı TOPRAĞINI SEVEN İL BAŞKANI
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA