DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Sezai Matur
Sezai Matur
Giriş Tarihi : 01-01-1970 03:00

CHP, vefa ve profesyonel ekip

 Büyükşehir Belediye Başkan adayı açıklandı.
CHP’de adaylık yarışı yaklaşık 6 aydır sürüyordu.
2011 seçimlerinde listedeki yerini (2.) beğenmeyip adaylıktan çekilen Raşit Dünya bu kez istediğini elde etti ve partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.
2011 seçimlerinde 5’inci sırada gösterilmesine rağmen adaylıktan çekilmeyip var gücüyle çalışan, sonra İl Başkanı olarak partinin bir yerlere gelmesi için çabalayan, ardından Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olarak karış karış Sakarya’yı gezen ve partisini tanıtan Ecevit Keleş aday gösterilmedi.
Adaylık sürecinde Raşit Dünya Ankara’da çalıştı, parti yöneticileriyle temas kurdu.
Ecevit Keleş ise Sakarya’da çalıştı, halkla temas kurdu.
CHP Genel Merkezi, Sakarya halkı yerine kendilerine bağlılık bildiren Raşit Dünya’dan yana tavır koydu ve kendisini Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı ilan etti.
Hayırlısı olsun.
Bu karar CHP’de vefa kelimesinin bilinmediğini bir kez daha gösterdi.
Bize düşen bu karara saygı göstermek.
Bugün manşetimizde Raşit Dünya’nın adaylığıyla ilgili bir açıklaması var.
Diyor ki; “Seçim çalışmalarını İstanbul’dan gelen profesyonel bir ekiple yürüteceğim.”
Ben bu sözü daha öncelerden, bir yerlerden hatırlıyorum.
Ve şunu net bir şekilde anlıyorum;
CHP’de profesyonel ekiplerle çalıştığınızda aday olmanız çok daha kolay oluyor.
O profesyonel ekiplerin ne anlama geldiğini ise CHP’liler çok iyi biliyor.
Şimdi merak edilen İstanbul’dan gelen ekibin Raşit Dünya’ya seçim kazandırıp, kazandırmayacağı.

Sapanca Gölü ve AKP

Sapanca Gölü kuruyor.
TÜPRAŞ hortumluyor.
İçme suyu fabrikaları nedeniyle bu mevsimde bile dereler akmıyor.
Göl, çevresindeki karayollarından gelen pislikle ve tarım ilaçlarıyla kirleniyor.
MHP Grubu 600 bin insanın bu değerli içme suyu kaynağıyla ilgili TBMM’de araştırma önergesi veriyor.
CHP Grubu da bu önergeye destek veriyor.
AKP Grubu ise karşı çıkıyor;
Sözcü Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik; “TBMM’de gündem yoğun, şimdi Sapanca’nın sırası değil” diyor.
Ama aynı Milletvekili Hasan Ali Çelik, Nemrut Dağı eteklerindeki Kommagene Kralı Antiochos’ın mezarının bulunduğu tümülüsün korunması için verilen parti grubunun verdiği araştırma önergesine imza veriyor.
AKP Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün de Sapanca Gölü için kılını kıpırdatmıyor ona Akşehir ve Eber Gölleri’nin korunması için AKP Grubu’nun verdiği önergeyi imzalıyor.
Ne diyelim, bir kez daha; YAZIKLAR OLSUN…

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Sezai Matur

Sezai Matur

DİĞER YAZILARI VİCDAN BAŞKANLARA HATIRLATMALAR SANDIK NE DEDİ Adaylardan ucuz konut sözü bekliyoruz BÜYÜK ACI BÜYÜK ŞEHİR ADAYLARI BELİRLENDİ Oy mu, güven mi? Dershaneler ve kurs merkezlerinde huzursuzluk 100 YILLIK ÇOŞKU SAKARYA’DA BİR İLK PSB Anatolia ve Remzi Adıyaman Sakarya tarım kenti değil mi? Zor şehre hoş geldiniz BAŞKANLARA ADAYLIK SORUSU Kibirli karga masalı Hangi parti kaç vekil çıkaracak? İYİ BAYRAMLAR SEÇİM HAVASI YOK DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM 22 MART 2023 ZELZELE ŞUURU AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM MTA’nın diri fay haritası ve Sakarya Sisli havada seçim yapmak! O ÜZÜCÜ HABERLERİ YAZMAK ÇOK KOLAY DEĞİL ELVEDA ! BU GRİP TATİLSİZ GEÇMEYECEK Muhsin’in ardından İlçelerde hangi adaylar daha şanslı. Ülkemiz için hayırlı olsun-- Sezai Matur Başkan Hasan Akcan’ın ayıbı--SEZAİ MATUR AKP’de gerçekten temizlik başladı mı?-- SEZAİ MATUR YOLSUZLUK, YAPANIN YANINA KAR MI KALACAK?--SEZAİ MATUR Bayram kutlaması mı, savaş mı?--SEZAİ MATUR Akyazı’nın vefası ve bir güzel gece—Sezai Matur Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a açık mektubumdur. SEZAİ MATUR ÇOK GEÇ KALDINIZ. ÇOOOK Türkiye’nin en pahalı pidesini yiyoruz! Adil Öksüz Sakarya’da kimlerle görüşürdü? Bak, sen milletvekili iken neler oldu? Oy verin, verdiğiniz oya sahip çıkın Hangi parti kaç milletvekili çıkartır? Toçoğlu efsanesi yeniden yazılıyor! Hasan Sağlam hangi gezegende yaşıyor? Hasan Akcan ne yapmaya çalışıyor? BU ŞEHRE YAZIKLAR OLSUN Zeki Toçoğlu, Ali İnci ve Başbakan Erdoğan 30 Mart seçimleri sürprizleriyle anılacak! CHP’ye yazık ediyorlar SEDAŞ’tan gazetelere çirkin teklif Huzur veren, ancak ayağa kalkamayan Sakarya! BAŞKAN TOÇOĞLUNUN AKLINA YENİ GELENLER Milli Eğitim’deki Sakaryalı Depremden hiç mi korkmuyorlar? ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKINA AÇIK MEKTUP ! Üniversitemizi daha ileri noktalara taşımayı hedefliyoruz Yerel seçimler öncesi AKP, CHP ve MHP Bu bir sipariş yazıdır O Güzel İnsanın Ardından Yazmak ! İmam-Hatip Düşmanı mıyım.? Doğruları yazmak ve Uğur'un dövülmesi olayı TOPRAĞINI SEVEN İL BAŞKANI
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA