DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Sezai Matur
Sezai Matur
Giriş Tarihi : 22-08-2017 09:48

Akyazı’nın vefası ve bir güzel gece—Sezai Matur

Akyazı’da 17 Ağustos’un yıldönümünde, Akyazı’nın vefasını gösteren çok güzel bir organizasyona katıldım.

17 Ağustos depremi sırasında Akyazı Kaymakamı olan İstanbul Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir onuruna düzenlenen bir yemekti bu.
Cemalettin Özdemir depremden önce atandığı Akyazı’da 2003 yılına kadar, depremi adeta fırsat bilip ilçenin kangren bir çok sorununu çözüme kavuşturan çalışkan bir yönetici.
O dönem birlikte çalıştığı mesai arkadaşları, belediye başkanları, gazeteciler vardı yemekte…
Aradan 18 yıl geçmesine rağmen deprem gecesi ve sonrasında yaşanılanlar anlatıldı.
Duygulu konuşmalar, gözyaşlarıyla kesildi zaman zaman…
Salim Özyılmaz, Kenan Certel, Alaattin Onur, Davut Kaya ve Remzi Armağan’ın organize ettiği yemeğin onur konuğu Cemalettin Özdemir’in o günlerde Akyazılalar’la kurduğu gönül köprüsünü daha iyi bir anladım.
Kuralları yeri geldiğinde Akyazı için değiştirip, “Her şey Akyazı” için çalışan bir kaymakam adeta gönüllerde taht kurmuş.
30 yıla yaklaşan meslek hayatımda bir idareciyle böylesine sevgi bağı kurulduğunu hiç görmemiştim.
Cemalettin Özdemir’in Akyazı’da olduğu dönemde de bunu anlamamış olacağım ki, zaman zaman kendisini eleştirirdik.
Şimdi geriye dönüp bakıyorum da haksızlık etmişiz.
Ben Akyazı’nın vefasını, bir idarecinin görev yaptığı yer için nasıl fedakarca çalışabileceğini orada gördüm.
Bu yüzden yemeği organize eden meslektaşlarıma teşekkür ederim.
Cemalettin Özdemir’i de bunca yıl unutulmayan hizmetleri ve kurduğu dostlukları tebrik ediyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
Sezai Matur

Sezai Matur

DİĞER YAZILARI BAŞKANLARA HATIRLATMALAR SANDIK NE DEDİ Adaylardan ucuz konut sözü bekliyoruz BÜYÜK ACI BÜYÜK ŞEHİR ADAYLARI BELİRLENDİ Oy mu, güven mi? Dershaneler ve kurs merkezlerinde huzursuzluk 100 YILLIK ÇOŞKU SAKARYA’DA BİR İLK PSB Anatolia ve Remzi Adıyaman Sakarya tarım kenti değil mi? Zor şehre hoş geldiniz BAŞKANLARA ADAYLIK SORUSU Kibirli karga masalı Hangi parti kaç vekil çıkaracak? İYİ BAYRAMLAR SEÇİM HAVASI YOK DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM DEPREMZEDELERİ UNUTMAYALIM 22 MART 2023 ZELZELE ŞUURU AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM MTA’nın diri fay haritası ve Sakarya Sisli havada seçim yapmak! O ÜZÜCÜ HABERLERİ YAZMAK ÇOK KOLAY DEĞİL ELVEDA ! BU GRİP TATİLSİZ GEÇMEYECEK Muhsin’in ardından İlçelerde hangi adaylar daha şanslı. Ülkemiz için hayırlı olsun-- Sezai Matur Başkan Hasan Akcan’ın ayıbı--SEZAİ MATUR AKP’de gerçekten temizlik başladı mı?-- SEZAİ MATUR YOLSUZLUK, YAPANIN YANINA KAR MI KALACAK?--SEZAİ MATUR Bayram kutlaması mı, savaş mı?--SEZAİ MATUR Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a açık mektubumdur. SEZAİ MATUR ÇOK GEÇ KALDINIZ. ÇOOOK Türkiye’nin en pahalı pidesini yiyoruz! Adil Öksüz Sakarya’da kimlerle görüşürdü? Bak, sen milletvekili iken neler oldu? Oy verin, verdiğiniz oya sahip çıkın Hangi parti kaç milletvekili çıkartır? Toçoğlu efsanesi yeniden yazılıyor! Hasan Sağlam hangi gezegende yaşıyor? Hasan Akcan ne yapmaya çalışıyor? BU ŞEHRE YAZIKLAR OLSUN Zeki Toçoğlu, Ali İnci ve Başbakan Erdoğan CHP, vefa ve profesyonel ekip 30 Mart seçimleri sürprizleriyle anılacak! CHP’ye yazık ediyorlar SEDAŞ’tan gazetelere çirkin teklif Huzur veren, ancak ayağa kalkamayan Sakarya! BAŞKAN TOÇOĞLUNUN AKLINA YENİ GELENLER Milli Eğitim’deki Sakaryalı Depremden hiç mi korkmuyorlar? ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKINA AÇIK MEKTUP ! Üniversitemizi daha ileri noktalara taşımayı hedefliyoruz Yerel seçimler öncesi AKP, CHP ve MHP Bu bir sipariş yazıdır O Güzel İnsanın Ardından Yazmak ! İmam-Hatip Düşmanı mıyım.? Doğruları yazmak ve Uğur'un dövülmesi olayı TOPRAĞINI SEVEN İL BAŞKANI
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA