Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 30-03-2022 20:50   Güncelleme : 30-03-2022 20:50

KÜTÜPHANELER HAFTASI KUTLANDI

Ülkemizde her yıl Mart ayının son Pazartesi günü kutlanmakta olan kütüphaneler haftası Akyazı’da da

KÜTÜPHANELER HAFTASI KUTLANDI

 

Ülkemizde her yıl Mart ayının son Pazartesi günü kutlanmakta olan kütüphaneler haftası Akyazı’da da törenle kutlandı.

Akyazı Nilüfer Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program Batakköydeki Kız İmam Hatip Lisesi salonunda  gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma   Okulun Türk Dili Edebiyatı öğretmeni Çiğdem  Aydoğan tarafından yapıldı.

Kütüphaneler haftası nedeniyle hazırlanmış olan video gösterisinin  ardından Öğrencilerden Ela Gül  kitap adlı şiirini okudu.

Öğretmenlerin kitapla ilgili görüşlerinin anlatıldığı filmin izlenmesini  Öğrencilerin  başarı ile oynadığı kitabın önemini anlatan tiyatro oyunu izlendi.

Programın sonunda Akyazı Belediye’sinin tüm okullar için hazırladığı kitap paketleri Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkanı Bilal Soykan  ve diğer protokol tarafından okul müdürlerine teslim edildi.

Kitapları okul müdürlerine veren Kaymakam Yakup güney kitap okumanın  faydalarını anlattı. Okullarda kütüphanelerin oluşturulduğunu belirterek Valilik ve Belediyenin kitap yardımları için teşekkür etti. Başkan Bilal Soykan da yaptığı konuşmada “kitaplarda dostlar gibidir, iyi seçilmesi gerekir diyerek kipap okumanın önemini özetledi.

 

 

 

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ