Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 21-03-2022 14:53   Güncelleme : 21-03-2022 14:53

DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜNDE FİDAN DAĞITTI

Tüm Yurtta olduğu gibi 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Akyazı’da

DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜNDE FİDAN DAĞITTI

 

Tüm Yurtta olduğu gibi 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle Akyazı’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi.Hafta dolayısı ile Gazi Süleymanpaşa camii  önünde tören düzenlendi.

Orman İşletme Müdürü Erkan Kılıç, Müdür yardımcıları Pınar Dönmez, Mustafa Nabioğlu, ve Mehmet Aydın  ve orman teşkilatı hazır bulundular ve vatandaşlara fidan dağıtılması sırasında hafta ile ilgili bilgiler verdiler.

Vatandaşlar çoğunluğu meyve fidanı olan fidanlardan alabilmek için kuyruk oluşturdular. Orman İşletme Müdürü Erkan Kılıç Bu yıl okullarımızda kar yağışı nedeniyle fidan dikimi gerçekleştiremedik ama kar kalktıktan sonra Güzlek ve Karapürçek bölgelerinde fidan dikimi yapılacağını söyledi.

ORMANLARIMIZ BİZLERE  İKRAM EDİLMİŞ  BİR  NİMET

 

"Hayat için vazgeçilmez olan toprağın oluşmasında ve korunmasında, erozyonun önlenmesinde yine ormanlarımız önemli bir rol üstlenmekte. Suyumuzun da temiz olması ve iklim şartlarının düzenlenerek su ihtiyacımızın karşılanmasında da ormanlarımız önemli bir ihtiyacı karşılamakta. Bu kadar önemli olan varlığımızın yenilenebilir olması da bizim için ayrıca bir nimet. Tükettiğinizde arkasından yenisi hemen geliyor. Ormanlarımız bu yönüyle de bize ikram edilmiş önemli bir nimet. Her an yenilenme imkanına ve her an tazelenme imkanına sahip. Bilecik olarak orman varlığımızla övünüyoruz. Yüzde 54'ü orman olan bir iliz ama bu varlığın her nimette olduğu gibi özel bir ilgiye, sevgiye ve korunmaya ihtiyacı var. Gençlerimiz, ağaç ve orman varlığını, kıymetini bilmelidir."

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ