T54 İLE YENİ BİR BAŞLANGIÇ


Bu makale 2020-03-22 19:22:08 eklenmiş ve 1765 kez görüntülenmiştir.
Kenan Certel

 

Bugün 22 Mart 2020 Pazar

Bugün Sakarya İnternet gazeteleri arasında yeni bir gazete daha yerini alıyor.

Başında ise yıllarını gazetecilik mesleğine vermiş, çizgisini hiç değiştirmeden ve de kalemini ufak tefek menfaatler uğruna hiçbir kişi ve kuruluşa satmadan mesleğini zirvesine çıkmayı başarmış Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur’la yola çıkıyor.

1966 yılında Adapazarı Kayalar Memduhiye Köyü’nde doğan Matur İlkokulu köy okulunda okudu. Ortaokulu Erenler Ortaokulu’nda, liseyi Ali Dilmen Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra da hayalinde yaşattığı gazetecilik mesleği için girdiği İstanbul Üniversitesi  İletişim Fakültesinden  başarı ile mezun oldu.

Yani Matur aynı zamanda mektepli bir gazeteci. Meslek hayatına gazeteciliğin mutfağında başladı. Sakarya Yenigün gazetesinde duayen gazeteci Necdet Güngörsünün yanında muhabirlik yaptı. Askerlik dönüşü 1992-1994 yılları arasında Adapazarı Belediye Radyo Televizyonu ART’de çalıştı.1994 yılında Belediye’den ayrılarak Kanal 54 TV’nin Genel Müdürü oldu. 1995-1997 yılları arasında SRT’de Haber Koordinatörü olarak görev yaptı.  1997-1999 yılları arasında NTV Sakarya Muhabirliği yaptı.  2000-2004 yılları arasında Adapazarı Gazetesi’nin Yazı İşleri Müdürlüğü görevinde bulundu.

13 Aralık 2004 tarihinde Yenihaber Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürü olarak ekibi ile birlikte başladığı, yılmadan usanmadan ve de çizgisinden asla ödün vermeden 16 yıl gazetesini Sakarya’nın en çok okunan gazeteleri arasında yer almasını sağladı.  

Matur 17 Şubat 2020 tarihinde 16 yıldır başarı ile sürdürdüğü Yenihaber Gazetesi’nin Genel Yayın Müdürlüğü görevinden yıllardır birlikte çalıştığı arkadaşlarına vefa örneği vererek onlarla birlikte veda etti. Onun bu onurlu vedası, 16 yıl birlikte çalıştığımız Yeni Haber gazetesinden benim de bu gazeteden ayrılmama neden oldu.

2007 yılında Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Matur 13 yıldanberi de bu görevini başarı ile sürdürmekte  ve  Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yüksek İstişare Konseyi Başkanlığı görevlerini de sürdürüyor.

Görüldüğü gibi Matur gazeteciliğin mutfağından başlayıp her kademesinde çalışmış başarıdan başarıya koşmuş, mesleğinin zirvesinde  olan ve de hak ettiği saygınlığı yaşamakta olan bir gazeteci.

Sezai Matur bugün ekibi ile birlikte yeni ufuklara doğru ve yeni bir heyecanla yola çıkıyor. Engin tecrübesiyle çıktığı bu yolda da başarılı olacağından asla şüphem yok.

Kendisine ve ekibine başarılar diliyorum. Bu yolda yalnız olmadığını bilmeni isterim. Nasıl ki bu güne kadar bir ağabeyi bir kardeşi olarak yanında yer aldım, destek verdim bu günden sonra da gücümüzün yettiği sürece yanında olmaya devam edeceğim..

Matur kardeşim yolun ve bahtın açık olsun. Allah seni ve arkadaşlarını utandırmasın, iyi insanlarla karşılaştırsın…………

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
emir uzman 2020-03-23 10:25:05
hayırlı olsun başarılar diliyorum sizi takıp etmek insana mutluluk veriyor saygılarımla
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ