AKYAZI DEVLET HASTANESİNDE PALYATİF BAKIM

Bu yıl hizmete giren Sakarya’nı ilk Palyatif Bakım Merkezi olma özelliğini taşıyan
Bu haber 2016-11-29 17:16:46 eklenmiş ve 1599 kez görüntülenmiştir.

Bu yıl hizmete giren Sakarya’nı ilk Palyatif Bakım Merkezi olma özelliğini taşıyan Akyazı Palyatif Bakım Merkezi 11 ayda 150 hastaya hizmet verdi.

Akyazı Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Merkezi 1 Ocak 2016 tarihinden buyana aktif olarak hasta kabulüne başlarken merkezde 11 ayda 150 hastaya hizmet verildi. Genel Cerrahi Uzmanı Burhan Gençer tarafından uzman tabip olarak yönetilen merkezde, Sorumlu Hemşire Sevgi Üstünkaya ile dört hemşire, sosyal çalışmacı, psikolog, diyetisyen, din görevlisi ve fizyoterapistten oluşan ekip hastalara hizmet veriyor. 10 yatıklı merkezde, sosyal destek, meşguliyet, ekip odaları ve çok amaçlı salon bulunuyor.

Merkeze, terminal dönem kanser hastaları, kronik hastalığı mevcut hastalar ve yoğun bakım çıkışı evde bakım ihtiyacı olup yakınlarının bakım öğrenme ihtiyacı olan kişiler başvuruyor. Akyazı Palyatif Bakım Merkezi’nin önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini dile getiren Uz. Dr. Burhan Gençer, çoğunluğunu yaşlı hastaların oluşturduğu merkezde ekip olarak keyifle hizmet verdiklerini ifade ederek, servisin içinde çiçekli duvarlar ve oda kapılarıyla hastalara ve yakınlarına rahat bir ortam sağlamaya gayret ettiklerini söyledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Saglık haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ