Akyazı Spor
Giriş Tarihi : 24-02-2022 09:36   Güncelleme : 24-02-2022 09:36

Voleybolda Fiyon Yapı ve Uzunçınar şampiyon oldular

2002-2014 yılları arasında Akyazı Belediye Başkanlığı yapan ve İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonrası hayata gözlerini yuman Yaşar Yazıcı

Voleybolda Fiyon Yapı ve Uzunçınar şampiyon oldular

 

2002-2014 yılları arasında Akyazı Belediye Başkanlığı yapan ve İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonrası hayata gözlerini yuman Yaşar Yazıcı anısına Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve İlçe Spor Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 20 Aralık 2021 günü başlayıp dün akşam oynanan final maçları ile son bulan ve gençlerde 18, olgunlarda 18 takım olmak üzere 36 takımın katıldığı ve nefes kesen maçların oynandığı voleybol şampiyonasında gençler kategorisinde rakibi Pelen İnşaatı 3-0 yenen Fiyonk Yapı, olgunlar kategorisinde ise rakibi Karadeniz fırtınası takımını 3-1 yenen Uzunçınar şampiyon oldu. Turnuvanın 3.lüğünü gençlerde İmam Hatip Ortaokulu, 4.lüğünü de Efendiler takımı olurken, olgunlarda 3.lüğü Eski İnönü takımı, 4.lüğü ise Akbalık Gençlik takımı aldı.

Turnuvada Gençlerde şampiyon olan Fiyonk Yapı takımına kupası Belediye Başkanı Bilal Soykan, 2.olan Pelen İnşaatın kupasını İlçe Müftüsü Kamil Özcan Demir,3. olan eski İnönü takımına kupası BBP İlçe Başkanı Naim Yolcu, 4. olan Akbalık Gençlik takımına da kupası Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Öztürk tarafından verildi.

Olgunlarda şampiyon olan Uzunçınar takımına kupası Kaymakam Yakup Güney, 2. Olan Karadeniz Fırtınası takımına kupası AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, 3. olan İmam Hatip Ortaokuiluna kupası AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Birincioğlu, 4. olan Efeler takımına kupası Kızılay İlçei temsilcisi ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Birincioğlu tarafından verildi. Turnuvanın en centilmen takımı seçilen olgun esnaflar Öztürk Gıda takımına kupası merhum Belediye başkanı Yaşar Yazıcı’nın eşi Sabiha Yazıcı tarafından verildi. Belediye Başkanı Bilal Soykan’da Sabiha Yazıcı’yı turnuvanın anısına bir plaket takdim etti.

Başkan Soykan kupa töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi “ Merhum başkanımız Yaşar Yazıcı’nın anısına düzenlediğimiz ve iki ay devam eden voleybol turnuvasının bugün sonuna geldik. Değerli başkanımızı bu turnuva ile bir kez daha anma fırsatı bulduk. Verdiği hizmetleri için belediye başkanı olarak teşekkür ediyorum. Kendisine de Allah’tan rahmet ve kederli ailesine de bir kez daha sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

Merhum Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı’nın eşi Sabiha Yazıcı’da yaptığı konuşmada “ Siyasette vefa yoktur derler ama ben Bilal Başkanımızda vefayı gördüm. Bulunduğu her ortamda ve platformda merhum eşimi anıyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Şimdi sına Bilal başkandadır. O da teslim aldığı bayrağı çok iyi taşıyor dedi ve başarı dileklerini iletti.

Turnuvanın final maçlarını Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkanı Bilal Soykan, İlçe Spor Müdürü Adem Altun, İlçe Müftüsü Kamil Özcan Demir, AK Parti İlçe başkanı Mesut Ekrem, BBP İlçe başkanı Naim Yolcu, Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Öztürk, Meclis Üyesi Mustafa Birincioğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nurten Birincioğlu, Sabiha Yazıcı ve Yazıcı ailesi ile voleybol severler katıldı

 

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ