Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 24-02-2022 09:31   Güncelleme : 24-02-2022 09:31

Çöpler buraya atılmamalı

Kuzuluk Topçu Sırtı Mahalle sınırları içinde lise, ortaokul ve ilkokul olmak üzere üç okul binası

Çöpler buraya atılmamalı

 

Kuzuluk Topçu Sırtı Mahalle sınırları içinde lise, ortaokul ve ilkokul olmak üzere üç okul binası bulunmaktadır. Bu okullar aynı zamanda şose mahallesi ile topçu sırtı mahallesini birbirinden ayıran kalyen çayına da sınırdır.

Okulların arka bölümlerine sınır olan kalyen çayının okullar bölümünde kalan ve mevcut köprünün hemen yanı başına dökülen çöpler, görüntü kirliliğinin yanı sıra etrafa yaydığı pis kokularla da insanlara rahatsızlık vermektedir.

Mahalle sakinleri ve yolu kullanan vatandaşlar, gördükleri pis kokudan ve görüntü kirliliğinden hayli rahatsızdırlar. O vatandaşlar belediyeden çöplerin o alana dökülmemesini, dökülmemesini sağlamak için de tedbir almasını ve alana “buraya çöp dökmek yasaktır” yazan tabelaları koymalarını istemektedirler.

Mahalle sakinleri Akyazı belediye başkanımız aynı zamanda Kuzuluk Orta Mahalle sakinidir. Kapanmadan önce de Kuzuluk Belediye başkanlığı yapmıştır. O nedenle kendisinden çöplerin o bölgeye dökülmemesini istemekte hakkımızdır diye düşünüyoruz ve bu konuda alınması gereken tedbirleri almasını kendisinden istiyor ve de bekliyoruz. Çünkü Kuzuluk kturistik bir bölgedir ve Mahallemize her gün onlarca misafir gelip gezmektedir. O görüntü bizim mahallemize hiç mi hiç yakışmamaktadır açıklaması yapıyorlar.

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ