Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 12-02-2022 18:04   Güncelleme : 12-02-2022 18:04

Akyazı Sokak Hayvanları Bakımevi standartların çok üzerinde

Komisyon üyeleri ile birlikte Akyazı Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevini ziyaret eden Sakarya

Akyazı Sokak Hayvanları Bakımevi standartların çok üzerinde

 

Komisyon üyeleri ile birlikte Akyazı Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevini ziyaret eden Sakarya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Zekiye Güneş Kılcı, “  Bakımevini standartların çok üzerinde bulduk. Belediye Başkanı Bilal Soykan’a bu yatırım için teşekkür ederiz” dedi

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Sakarya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu üyelerine Akyazı Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevini gezdirdi. Komisyon Başkanı Avukat Zekiye Güneş Kılcı ve komisyon üyelerine bakımevi çalışmalarını anlatan Belediye Başkanı Bilal Soykan, sokak hayvanlarını önemsediklerini ifade ederek, “ Onlarda ilçemizde yaşayan birer can. Biz bunu unutmadan ekiplerimizle onların sağlıklı ve güvende olmaları için özverili çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Akyazı’da sessiz dostlarımız sahipsiz değil” dedi.

Akyazı Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi’nin açılışının 27 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Soykan, “ Sahipsiz sokak hayvanlarımız, bakımevimize getirilerek sağlık muayenesinden geçip uygulanan tedavileri bittikten sonra kısırlaştırma, aşılama, küpeleme ve çipleme programından sonra veteriner hekimimiz uygun gördüğü taktirde öncelikli olarak alındıkları yerlere doğal yaşam alanlarına bırakılıyorlar. Bugüne kadar ekiplerimiz 1700 ihbar değerlendirildi. Tedavileri sonrasında doğal ortamlarına bırakılan canlarımız için belirli periyotlarda bulundukları alanlara yem bırakıyoruz çalışması yapıyoruz” dedi. 

Belediye Başkanı Bilal Soykan, Temizlik İşleri Müdürü Ömer Avcı ve Akyazı Belediyesi Veteriner Hekimi Leyla Coşkun ile birlikte bakımevinde yapılan çalışmaları inceleyen Sakarya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Zekiye Güneş Kılcı, Akyazı Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevinin standartların çok üzerinde olduğunu ifade etti. Komisyon Başkanı Kılcı, “ Türkiye genelinde eş zamanlı olarak Hayvan Hakları Komisyonları bulundukları illerdeki bakımevlerini ziyaret etti. Eksikler ve ihtiyaçlar tespit edilerek rapor haline getirilecek. Biz de Sakarya’daki bakımevlerini gezerek incelemelerimizi yaptık. Akyazı Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevinin durumu bizi çok mutlu etti. Bakımevinin standartların çok üzerinde bulduk.  Personelin ve Veteriner Hekim Leyla Coşkun’un hayvanlara karşı olan ilgisi ve bilgisi karşısında ayrıca mutlu olduk. Bu güzel yatırımı ilçeye kazandırdığı için Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykanı tebrik ediyor, programını bölerek burada bizimle olduğu için de teşekkür ediyoruz” dedi.

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ