Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 05-04-2024 09:39

AKYAZI KIZILAY’DAN OKULLARA  KİTAP BAĞIŞI

​​​​​​​Türk Kızılay Akyazı Şube Başkanlığı ve SUBÜ Kızılay Topluluğu, "Küçük Çocuklarımıza El Uzatalım" Sloganıyla Kitap Bağışı Etkinliği Düzenledi

AKYAZI KIZILAY’DAN OKULLARA  KİTAP BAĞIŞI

Türk Kızılay Akyazı Şube Başkanlığı ve SUBÜ Kızılay Topluluğu, "Küçük Çocuklarımıza El Uzatalım" Sloganıyla Kitap Bağışı Etkinliği Düzenledi

Türk Kızılay Akyazı Şube Başkanlığı, her yıl düzenlediği kitap toplama etkinliğini bu yıl Sakarya Üniversitesi (SUBÜ) Kızılay Topluluğu ile birlikte "Küçük Çocuklarımıza El Uzatalım" sloganı altında gerçekleştirdi. 14 Mart ile 24 Mart tarihleri arasında düzenlenen etkinlik kapsamında toplanan kitaplar, Alaağaç Ortaokulu ve Karaçalılık İlkokulu'nda eğitim gören öğrencilere Türk Kızılay Akyazı Şube Başkanı Mustafa Birincioğlu, SUBÜ Kızılay Topluluğu Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Reyhan Sarıçiçek ve SUBÜ Kızılay Topluğu tarafından öğrencilere teslim edildi.

Etkinlik, çocukların okuma alışkanlığını teşvik etmeyi ve onlara daha iyi bir eğitim ortamı sunmayı amaçlıyor. Katılımcılar, el uzatmanın ve paylaşmanın önemini vurgulayarak, küçük yaşta kitap okuma alışkanlığının çocukların gelişimi için ne kadar kıymetli olduğunu dile getirdiler.

Türk Kızılay Akyazı Şube Başkanlığı ve SUBÜ Kızılay Topluluğu, bu tür sosyal sorumluluk projelerini sıkça gerçekleştirerek topluma katkı sağlamaya devam edeceklerini belirttiler.

 
Bizim AkyazıBizim Akyazı

Bizim Akyazı