Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 06-02-2024 22:23   Güncelleme : 06-02-2024 23:09

AKYAZI BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISI GENİŞ KATILIMLI YAPILDI

Akyazı Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısını belediye meclis salonu yerine Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

AKYAZI BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTISI GENİŞ KATILIMLI YAPILDI

Akyazı Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısını belediye meclis salonu yerine Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Bu ay yapılan Belediye Meclis toplantısına Akyazı’daki Mahalle Muhtarları ile Oda başkanları katıldı.

Belediye Başkanı Bilal Soykan  Meclis gündemine geçilmeden önce toplanyıya tam kadro katılan Mahalle Muhtarları ile Oda Başkanlarına  katılımları için teşekkür ederek hoş geldiniz dedi ve sinevizyon desteğinde hazırlanan ve 5 yıl içinde yaptıkları hizmetleri  ayrıntılı bir şekilde anlattı. Bunları sizlerin de desteklerinizle başardık dedi. Başkan Soykan seçildiği taktirde bu hizmetleri artarak devam ettireceklerini söyledi. Konuşmasının sonunda 1 yıl önce meydana gelen  ve 50 binin üzerinde can kaybının yaşandığı Marmara Depremini anımsatarak Allah’tan rahmet diledi ve Bu akşam kutlanacak Mirac kandilini kutladı.

Toplantıda daha sonra da Başkan Bilal Soykan  Mahalle Muhtarları ve Oda Başkanlarına 5 yıllık çalışmaları sırasında Akyazı’ya verilen hizmetlerde kendilerine destek verdikleri için birer plaket  verdi.

Topluca çekilen anı fotoğraflarının ardından Belediye Meclis toplantısına geçildi.

Meclis gündemindeki  8 Madde görüşülerek karara başlandı. Ayrıca Yazı İşleri Müdürlüğünden havale edilen 23.01.2024 tarih ve 46427 sayılı yazısına istinaden; Belediyemiz Müdürlükleri arasında gerçekleşen iş tanımları ve görev değişiklikleri nedeniyle 5393 Sayılı Belediye Kanununun 15/b ve 18/m maddeleri gereği mevcut 21 Müdürlüğümüzün kuruluş ,görev, yetki ve sorumlulukları ile çalışma usul ve esaslarını düzenleyen yönetmelik taslaklarının görüşüldü ve karara bağlandı.

 
 
 
 
 
 
 
Bizim AkyazıBizim Akyazı

Bizim Akyazı