MYO ÖĞRENCİLERİDEN ANLAMLI ZİYARET

Akyazı Meslek Yüksek Okulunda eğitimlerini görmekte olan bir grup öğrenci öğretim görevlileri
Bu haber 2018-12-06 23:55:10 eklenmiş ve 134 kez görüntülenmiştir.

 

Akyazı Meslek Yüksek Okulunda eğitimlerini görmekte olan bir grup öğrenci öğretim görevlileri ile birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler günü münasebetiyle engelli öğrencileri ziyaret ederek onlara moral verdiler hem de gül vererek mutlu ettiler.

Yaptıkları ziyaretle ilgili öğretim görevlileri ile öğrencilerin ortak bir açıklama yaparak şu görüşlere yer verdiler “ Unutulmalıdır ki her birey birer engelli adayıdır. Bizim yapmamız gereken dünyayı engelli kardeşlerimiz için yaşanabilir hale getirmek olmalıdır. Günlük hayatlarında karşılarına çıkan güçlükleri en az hadde indirmek hatta sıfıra indirmek için gayret göstermeliyiz ve onların hayata olan bağlılıklarını ve yaşama sevinçlerine katkı vermeliyiz”

Engelli kardeşlerimizin sporda, bilimde, sanatta, sosyal hayatta ve iş dünyalarında büyük başarı gösterdiklerini biliyor ve de görüyoruz. Onlara her türlü imkanı vermeliyiz ki o kardeşlerimizde tüm beceri v e yeteneklerini kullansınlar ve toplumun yararlı birer Ferdi olduklarını unutmasınlar diyen Akyazı Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlileri ve öğrencileri, zihinsel ve bedensel farklılıkların yaşama dair engel oluşturmadığı bir dünya dileği ile 3 Aralık Dünya Engelliler gününü kutluyoruz diyerek açıklamalarını sonlandırdılar.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Magazin haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ