AKYAZI’YA BİR FESTİVAL KAZANDIRMAK İÇİN YOLA ÇIKTILAR

Eski Halk Eğitim ve Kız Meslek Lisesi Müdürlerinden emekli eğitimci
Bu haber 2017-12-15 20:29:21 eklenmiş ve 1014 kez görüntülenmiştir.

Eski Halk Eğitim  ve Kız Meslek Lisesi Müdürlerinden emekli eğitimci Saliha Şimşir, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü usta öğreticilerinden Şüheda Yüksel  ve Kuzuluk’lu Nurcan Bağlan  Akyazı’nın da bir festivali olmalı sloganı ile  yola çıktılar.

Çalışkanlıkları ile bilinen bu üç bayan  düşüncelerini paylaşmak üzere Kaymakam Ömer Kalaylı’yı makamında ziyaret ettiler.

Eski Halk Eğitimci Saliha Şimşir  düşüncelerini anlatırken her ilin her ilçenin kendilerine has ürünleri ile ilgili festivalleri varken bizim de simgemiz olan kabakla ilgili festivalimiz neden olmasın diyerek Kaymakam Ömer Kalaylı’ya bunun nasıl olabileceği konusunda açıklamalarda bulundu. Şimşir yıllar önce böyle bir girişimleri olduğunu, ancak yetkili makamların ilgisizliği yüzünden gerçekleştiremediklerini söyledi ve Kaymakam Kalaylı’dan destek olmalarını istedi.

Kaymakam Kalaylı’da neden olmasın diyerek çalıştığı yerlerdeki festivallerden örnekler veri. Dedi ve Konu ile ilgili ilçenin ileri gelen kuruluşları ile düzenleyecekleri bir toplantıda konuyu enine boyuna görüşelim diyerek misafirlerine destek vereceğini söyledi.

 

Konu ile ilgili gelecek hafta içinde Kaymakam Başkanlığında düzenlenecek toplantıda  Akyazı’nın simgesi olan “kabak” ürünü ile ilgili bir festival düzenlenmesi konusunda görüş alışverişinde bulunulacak.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2018 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ