TÖRENDE TATSIZ OLAY

Atatürk’ün 79.ölüm yıl dönümü törenleri için anıt önünde gerçekleşen programda
Bu haber 2017-11-10 19:42:41 eklenmiş ve 1587 kez görüntülenmiştir.

Atatürk’ün 79.ölüm yıldönümü törenleri için anıt önünde gerçekleşen programda tatsız bir olay da yaşandı.  Program sunucunun törene katılanları saygı duruşuna davet ettikten sonra Bayrak Flama taşıyan öğrencilerin yanlarında bulunan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tahsin Karakaya’nın saygı duruşu esnasında sürekli olarak telefonuyla ilgilenmesi önce hemen yanı başındaki bir sade vatandaşın sonra da MHP İlçe başkanı Ali Doğan Eroğlu’nun tepkisine neden oldu.

Saygı duruşu sırasında telefonuyla ilgilendiğini, saygı duruşunda bulunmadığı gören sade vatandaşın gösterdiği tepkiye rağmen telefonuyla ilgilenmeye devam etmesi MHP İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu’nun da dikkatinden kaçmadı ve tören sonrası Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir’e “Şube Müdürünü uyar saygı duruşunda telefonuyla ilgilenmesin.” Dedi. Bunun üzerine Milli Eğitim Müdürü Özdemir de “Bu tepkiyi göstermenin yeri burası değil” şeklinde cevap verince bu defa İlçe Başkanı Eroğlu,” tepki yerinde gösterilir. Burası da yeridir” şeklinde karşılık vermesi üzerine, Milli Eğitim Müdürü Özdemir tekrar “Ben senin emir erin değilim. Bana bu şekilde hitap edemezsin” şeklindeki sözleri üzerine Eroğlu da “ Zaten sen benim emir erim olamazsın ” şeklinde cevap vererek tören alanından ayrıldı.

Törene katılan bir çok vatandaşın da tepkisini neden bu tatsız olaya tanık olanların ortak fikri ise şöyle oldu “ Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı gibi önemli bir görevde bulunan birinin saygı duruşunda bu tür bir eylem içinde olmasını kendisine yakıştıramadık. Çocuklarımıza örnek olacak bu yetkilinin daha dikkatli olması saygıda kusur yapmaması gerekir” 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Baki Yılmaz 2017-11-12 13:16:48
Kamuoyunu yanlış bilgilendirip birilerinin küçük hedeflerine hizmet etmek yanlışlığından dönmek doğruyu yazmak bir erdemdir.Eğitim camiası olarak Tahsin müdürümüze atılan iftirayı düzeltip gerçeği yazmanızı bekliyoruz.
Mobil
Sinan Şahin 2017-11-11 09:43:59
Şube Müdürü hakkında yaptığınız haber doğru değil. Tahsin Karakaya telefonu ile TRT'nin canlı yayınından saygı duruşunu takip ediyordu ki tüm Türkiye ile aynı anda yapılabilsin diye. Bu her sene böyle yapılır. Haberinizi düzelirsiniz inşaallah.
Mobil
Ahmet AVCI 2017-11-11 09:38:36
Devlet terbiyesi,protokol kurallarını ve tören uygulamalarını çok iyi bilen , titizlikle uygulayan Şube Müdürümüz Tahsin beyin böyle lanse edilmesini uygun bulmuyorum.Akyazımıza hizmet edenlere lütfen sahip çıkalım.
Toplam 3 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2018 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ