ONLARI UNUTMAK ZOR

Akyazı’nın Kuzuluk Mahallesinde 23 Haziran günü meydana gelen ve üçü çocuk 5 kişinin hayatını
Bu haber 2017-09-20 22:24:38 eklenmiş ve 348 kez görüntülenmiştir.

Akyazı’nın Kuzuluk Mahallesinde 23 Haziran günü meydana gelen ve üçü çocuk 5 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan havuz faciasında hayatlarını kaybedenler arasında en genci olan 14 yaşındaki Gökay Yıldırımgeç’te vardı.

Gökay Yıldırımgeç aynı vahim olayda hayatlarını kaybedenler gibi Ramazan Bayramının arifesinde Kuzuluk Merkez mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verilmişti. Gökay henüz 14 yaşındaydı ve daha hayatının baharındaydı. O feci kazada hayatını kaybetmesi ailesi başta olmak üzere olayı öğrenen herkesi derin bir üzüntü içinde bırakmıştı. Yaşının küçük olması ise duyulan üzüntünün katlanmasına neden olmuştu.

Gökay Yıldırımgeç ve onunla beraber aynı kazada hayatlarını kaybetmelerinin üzerinden üç ay geçti. Bu üç ay içinde Gökay’ın annesi, babası, abisi, halaları ve diğer yakınları her gün ve günde iki kez mezarlığa gelip Kuran-ı Kerim okudular, dualar yaptılar ve Allahtan kendileri için sabır, vefat eden yavruları içinde cennet temennisinde bulunuyorlar.

Gökay’ın daha çocuk yaşta vahim bir olay sonrası hayatını kaybetmesi ailesi kadar yakınlarını ve de okul arkadaşlarını da derinden üzmüştü. Okul arkadaşları her gün olmasa da haftanın belirli günlerinde mezarlığa gidip arkadaşları için dualarını okudukları görülüyor. Bu durum kuşkusuz Gökay’ın çok acılı olan ailesini azda olsa teskin ediyor ve üzüntülerini hafifletiyor. Gökay’ın Kuzuluk Merkez mezarlığındaki mezarı adeta çiçeklerle süslenmiş cennet gibi ve de tertemiz. Annesi, babası, halaları ve abisi temizlik konusunda çok titizler.

Yasal süreç devam ediyor

23 Haziran günü meydana gelen havuz faciası ile ilgili olarak yasal süreçte devam ediyor.  Bilirkişiler hazırladıkları raporlarını Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığına teslim ettiler. Başsavcılık şimdi Adli Tıp Kurumunun kesin raporunu bekliyor. Beklenen o raporda geldiğinde Başsavcılık olayla ilgili dava açması bekleniyor.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Asayiş haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2018 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ