ASAŞ’IN BAŞARILARI SÜRÜYOR

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin resmi araştırması olan “ihracatta ilk 1000 araştırması
Bu haber 2018-12-19 22:48:03 eklenmiş ve 310 kez görüntülenmiştir.

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin resmi araştırması olan “ihracatta ilk 1000 araştırması ARGE verileri” ile şirketlerin Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’nda yer alan verilerine dayanılarak hazırlanan araştırmada Türkiye’nin Ar-Ge alanında en çok yatırım yapılan şirketleri açıklandı. Buna göre Akyazı sınırları içinde yer alan ASAŞ, Türkiye’nin AR-GE harcamaları en yüksek 250 şirket arasında demir ve demir dışı metaller kategorisinde ilk sırada yer almayı başardı.

1990 yılında kurulan; vizyonu, üretim kapasitesi ve yerli üretimi ile sektöründe öncü olan ASAŞ, sürekli gelişen yapısı ile başarılarına devam ediyor. Son 15 yılda her yıl ortalama %21 büyüyen ve 6 kıtada 80’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren firmanın başarısının altında sürdürülebilir büyüme stratejisi yatıyor. Bu sebeple gerek yaptığı yatırımlarla, gerekse müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve geleceğin ihtiyaçlarını şimdiden ön görerek çalışmalarına yön vermek için kurduğu ARGE Merkeziyle sağlam adımlarla ilerliyor.

2015 yılında sektörünün onaylanmış ilk Ar-Ge Merkezi’ni açarak vizyonel yapısını ortaya koyan ASAŞ, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin resmi araştırması olan “ihracatta ilk 1000 araştırması ARGE verileri” ile şirketlerin Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’nda yer alan verilerine dayanılarak hazırlanan araştırmada Türkiye’nin Ar-Ge alanında en çok yatırım yapan şirketleri arasında yer aldı.

Ar-Ge çalışmalarının gelişen Türkiye ve uluslararası rekabette önemli bir rol oynadığını belirten ASAŞ Alüminyum Genel Müdürü Derya Hatiboğlu “Ar-Ge çalışmaları tüm sektörler için olmazsa olmaz alanlardan biri haline geldi. Türkiye olarak, uluslararası rekabette öne geçmek ve sürekli gelişen pazarın taleplerini önceden görerek yapılanmamız gerektiğine inanıyorum. Bu konuda ülke olarak hızla yol kat ettiğimizi açıklanan verilerden görebiliyoruz.

“Türkiye İstatistik Kurumu’nun Temmuz ayında açıkladığı ‘Merkezi Yönetim Bütçesinden Ar-Ge Faaliyetleri İçin Ayrılan Ödenek ve Harcamalar’ verilerini incelediğimizde 2017 yılında yapılan Ar-Ge harcamalarının bir önceki yıla göre yüzde 17,5 oranında artış kaydettiğini görüyoruz. Türkiye olarak, uluslararası rekabette öne geçmek için sürekli gelişen pazar taleplerini öngörerek doğru AR-GE yapılanmalarını kurmamız gerektiğine inanıyorum. Bu yapıların Şirket lerimizin içerisinde bulunduğu sektörlere göre ürün, pazar, proses ve organizasyon alanlarında farklı şekilde odaklanmalarının verimliliği arttıracağına inanıyorum.  Bu konuda ülke olarak hızla yol kat ettiğimizi açıklanan verilerin ipuçlarından görebiliyoruz.”

“Biz de ASAŞ olarak, 2015 yılında kurduğumuz Ar-Ge merkezimizde 80 personelimiz ve son teknolojiyle donatılmış sistemlerimizle; otomotivden havacılık ve uzay sektörüne, denizcilikten iklimlendirmeye varan çeşitli sektörlere hizmet veriyoruz.”

“ Hem ülkemizin hem de firmamızın rekabet edebilirliğinin arttırılması ve gelişimi için bir önceki yıla göre AR-GE’ ye ayırdığımız bütçeyi %55 oranında arttırdık. ‘Türkiye’nin Ar-Ge Harcamaları En Yüksek 250 Şirketi’ araştırmasında; ise Ar-Ge merkezimize yaptığımız yatırımla kendi sektörümüzde lider konumda bulunuyoruz. Yürüttüğümüz 160 proje ile 7. sırada yer alırken, tescil aldığımız 7 tasarımımız ile de ilk 50 firma arasında buluyoruz. 2018 hedeflerimiz ise hizmet verdiğimiz sektörleri genişleterek çalışmalarımıza ivme kazandırmak” dedi.

 1990 yılında kurulan ASAŞ; Akyazı, Sakarya bölgesinde yer alan son teknoloji ile donatılmış 5 üretim tesisi ve 2400’den fazla çalışanı ve 80’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır. Kurulduğu 1990 yılından beri istikrarlı büyüme trendi ile 2017 yılında Türkiye’de İSO 500’de ilk 100’de 72. sırada yer alan, aynı zamanda Avrupa’daki lider üreticilerden biri olan ASAŞ; yenilikçi ürünleri, teknolojisi, sektörün bakanlık onaylı ilk Ar-Ge Merkezi ve sunduğu hizmetlerle bulunduğu her sektöre çözüm üretmekte ve değer katmaktadır.

ASAŞ; Akyazı ve Karapürçek yerleşkesinde, 300.000 m²’si kapalı, toplam 750.000 m²’lik alana kurulu Alüminyum Profil, Kompozit Panel, Alüminyum Yassı Mamul, PVC Profil ve Panjur üretim tesislerinde müşterilerine hizmet vermektedir.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ