KAYMAKAM VE ATSO BAŞKANINDAN YAZAKİ ZİYARETİ

Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı ve Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı
Bu haber 2017-12-13 21:53:46 eklenmiş ve 248 kez görüntülenmiştir.

Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı ve Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Z.Şinasi Bayraktar Yazaki Otomotiv Yan Sanayi ve Tic. A.Ş.ne ziyarette bulundular.

Ziyaretlerin rutin ziyaretlerden biri olduğunu belirten ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar, bu seferki ziyaretimizi 1995 yılında faaliyete geçen, Akyazı’nın ilk fabrikası ve aynı zamanda sanayileşmede ilçemizin lokomotifi olan, bugün 3400 kişiye istihdam sağlayan, Otomotiv Kablo Demeti üretimi yapan Yazaki Otomotiv Yan Sanayi ve Tic.A.Ş. oldu dedi.

Yazaki ziyaretlerinde ev sahipliği genel müdür ve Türkiye Bölge Başkanı Metin Türk Yazaki hakkında kısa bilgiler aktardı ve Fabrika üretim tesislerini gezdirdi.

Fabrikada ayrıca Yazaki Fabrikasının çok güzel bir özelliğini, özellikle çalışan bayanlarımız için neden daha çok tercih edildiğini gösteren, üç vardiyada çalışan annelerin çocuklarını güvenle bırakabileceği Pembe Bulut Kreşini gezdiren genel müdür, kreşte işini profesyonelce yapan uzman kadrosu ile   400 minik 0-6 yaş grubu  çocuğun tüm ihtiyaçları karşılandığını söyledi. Kreşimizin diğer sanayi kuruluşlarımıza da örnek olacağını umut ediyoruz dedi.

Kaymakamımız Ömer Kalaylı ve ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Genel Müdür Türk, YAZAKI Kuruluşu’nun temelleri Sadami YAZAKI’nin 1929 yılında Japonya’nın ilk kablo donanımı imal etmesiyle başladığını, zamanla Japon ekonomisi ve otomotiv sektörünün gelişmesiyle şirket güçlendi.  Şirket özellikle otomotiv sektöründe 44 ülkede 462 üretim ve satış merkezi bulunduğunu, uluslar arası pazarda % 24 lük paylarının olduğunu, ayrıca dünyanın en büyük araba kablo donanımı malzeme ve parçaları imalatçısı ve tedarikçisi olduğunu söyledi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Akyazı Güncel haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2019 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ