Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 30-07-2023 22:47   Güncelleme : 31-07-2023 19:17

Vali Kaldırım acelle yaylasında konuştu. ​​​​​​​“İnşallah bu gelenek uzun yıllar sürecek”

​​​​​​​ ​​​​​​​Bu yıl 34.sü yapılan Akyazı Acelle yayla şenliğine katılan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım şenlikle ilgili şu açıklamayı yaptı “ 34.sü

Vali Kaldırım acelle yaylasında konuştu. ​​​​​​​“İnşallah bu gelenek uzun yıllar sürecek”

Bu yıl 34.sü yapılan Akyazı Acelle yayla şenliğine katılan Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım şenlikle ilgili şu açıklamayı yaptı “ 34.sü düzenlenen bu etkinlikte emeği geçenleri tebrik ediyorum. Burada değerli hemşerilerimizin sıcaklığı ve coşkusunu bir kez daha hissetme fırsatı bulduk. Bu gelenek inşallah uzun yıllar devam edecek”

Valimiz bu sefer horona girmedi

Yayla şenliklerine katılan Valimiz Çetin Oktay Kaldırım kendisinin de Karadenizli olması hasebiyle kemençe eşliğinde horona girdiğini ve güzelde horon oynadığı biliniyor. Acelle yayla şenliğine Pazar günü katılan Vali Kaldırım, bu sefer herkesi yanılttı ve horon oynamadı.

Vali ve Protokol stantları birlikte gezdi

Vali Kaldırım beraberinde  Belediye başkanı Bilal Soykan, Ak Parti İl başkanı Yunus Tever olduğu halde şenlik nedeniyle yaylada stant açanları tek tek gezdiler, hayırlı işler diledi. Vali Kaldırım bu gezi sırasında her zaman yaptığı gibi yanlarından geçtikleri vatandaşlarla da selamlaşmayı ve hal hatır sormayı ihmal etmedi.     

Şenlik ağası yine Recep Yılmaz oldu

Akyazı Acelle yayla şenliğinde ağalık seçimi de yapıldı. Bu yıl ki ağa Recep Yılmaz “ben ağalığı kimseye kaptırmam” dedi ve 600 bin liraya acelle yayla şenliğinin gelecek yılki ağası yine kendisi oldu.

Belediye aşure dağıttı

Şenliğin son gününde Akyazı belediyesi şenliğe katılan tüm vatandaşlara Ak-Belde A.Ş. tarafından hazırlanan aşure dağıtımını yaptı.  Aşure dağıtımında şenliğe katılan protokol üyeleri de belediye başkanı Bilal Soykan’a yardım etti ve kısa sürede hazırlanan aşurenin dağıtımı tamamlandı.

Belediye başkanı Bilal Soykan, şenliğin sona erdiği dakikalarda yaptığı konuşmada “Valimiz başta olmak üzere tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Şenlik toplu olarak oynanan horonla son buldu.  

 

 

 
 
Bizim AkyazıBizim Akyazı

Bizim Akyazı