Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 10-04-2022 19:01   Güncelleme : 10-04-2022 19:01

POLİS TEŞKİLATININ 177. YILI AKYAZI’DA TÖRENLERLE KUTLANDI

Türk Polis teşkilatının 177. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Akyazı’da da çeşitli törenlerle kutlandı.

POLİS TEŞKİLATININ 177. YILI AKYAZI’DA TÖRENLERLE KUTLANDI

 

Türk Polis teşkilatının 177. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Akyazı’da da çeşirli törenlerle kutlandı. Hafta içinde şehit polislerin kabirleri ziyaret edildi. Gzisüleymanpaşa camiinde şehit polisler için kuran-ı Kerim okundu. Ailelerine ziyaretler gerçekleştirildi.

10 Nisan günü  Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. İlçe Emniyet Müdürü Hasan Fehmi Talay beraberinde iki polis memuru ile birlikte anıta çelenk koydu. Ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Emniyet Müdürü Hasan Fehmi Talay tarafından yapıldı.

Talay konuşmasında “10 Nisan 1945 yılında kurulan Polis teşkilatımızında görev yapan her kademedeki teşkilat mensubunca kurulduğu günden bu güne kadar halkımızın mal ve can güvenliğinin sağlanması, ülkemizin birlik ve bütünlüğünün korunması gibi son derece önem arz eden görevler şerefle yerine getirilmiştir.  Bundan sonra da yerine getirilmeye devam edecektir. Gücünü milletimizden ve kanunlardan alan polis teşkilatımız ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlayarak, insanların siyasi düşünce , etnik yapı, inanç  sosyal ve ekonomik özelliklerine göre  ayırım yapmaksızın  fedakarca, gerektiğinde canını hiçe sayarak yerine getirmiş ve toplumun güvenini kazanmıştır. Bu itibarla teşkilatımız görevlerini yerine getirmenin huzuru içinde olup tüm kurum ve kuruluşlar içindeki seçkin yerini korumuş ve korumaya devam etmektedir.  Akyazı İlçe emniyet müdürlüğü olarak sorumluluk bilinci içerisinde  kanunlardan aldığımız yetki ile Akyazı Halkının huzur ve güvenliği için çalışmaktan onur duymaktayız.”  Dedi

Müdür Talay konuşmasını şu sözlerle tamamladı “ Emniyet teşkilatımızın 177. Yıldönümü münasebeti ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi  rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, şehitlerimizin emaneti olan ailelerini halen görev başında olan tüm meslektaşlarımın eş ve çocuklarının da 10 Nisan Polis bayramlarını  kutlar sağlık ve başarılar dilerim” 

Polis teşkilatının 177 yıldönümü kutlamalarına Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkan Vekili Ali Özer, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Turan, CHP, MHP ilçe Başkanları ve bazı vatandaşlar katıldı.

 

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ