Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 13-04-2022 22:31   Güncelleme : 13-04-2022 22:31

POLİS OLMAK İSTEYEN ÇIRAK VE KALFALAR EMNİYETİ ZİYARET ETTİ

Akyazı Sanayi sitesinde çeşitli meslek dallarında çıraklık ve kalfalık yapmakta olup mesleki eğitim merkezinde eğitim

POLİS OLMAK İSTEYEN ÇIRAK VE KALFALAR EMNİYETİ ZİYARET ETTİ

 

Akyazı Sanayi sitesinde çeşitli meslek dallarında çıraklık ve kalfalık yapmakta olup mesleki eğitim merkezinde eğitim ve öğretimlerini devam ettiren  çırak ve kalfalardan bir gurup öğrenci  Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Sinan Alemdar ve Müdür Yardımcısı Ahmet Koç  olduğu Halde Akyazı İlçe Emniyet teşkilatını ziyaret etti.

Mesleki Eğitim Merkezi ziyaretçilerini Polis Memuru Enver Hazer  karşıladı. Kendisine çiçek ve kendi elleriyle yaptıkları bir tabloyu  takdim ederek 10 Nisan polis bayramlarını kutlayan  çırak ve kalfalar kendilerinin de gelecekte polis olmak istediklerini belirterek  Polis memuru Enver Hazer’den polislik mesleği ile ilgili bilgi almak istediklerini söylediler.

Polis memuru Enver Hazer polislik mesleğinin kısa bir tarifi ile başladığı bilgilendirme ilçe emniyet müdürlüğünün birimlerinin gezilmesi, bilgi verilmesi ile tamamlandı.

Polis Teşkilatının kuruluşunun 177. Yılı dolayısı ile İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Mesleki Eğitim Merkezi  İdareci ve öğrencileri merak ettiğimiz konularda gerekli bilgileri aldıklarını belirterek kendilerini ağırlayan teşkilat mensuplarına teşekkür ederek okullarına döndüler.

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ