Akyazı Siyaset
Giriş Tarihi : 17-11-2023 19:30

MURAT TEPEÇINAR DA AK PARTİ DEN AKYAZI BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

İki gün önce Abdullah Taha Yıldırım’ın aday adaylığını açıklamasının ardından bu gün de Murat Tepeçınar Ak Parti Akyazı İlçe lokalinde düzenlenen törenle Akyazı Belediye Başkanlığı için adaylık dilekçesini

MURAT TEPEÇINAR DA AK PARTİ DEN AKYAZI BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

Akyazı Ak Partide Belediye Başkanlığı aday adaylık açıklamalarından 2. Si de bugün düzenlenen törenle tanıtımını gerçekleştirdi.

İki gün önce Abdullah Taha Yıldırım’ın aday adaylığını açıklamasının ardından bu gün de Murat Tepeçınar Ak Parti Akyazı İlçe lokalinde düzenlenen törenle Akyazı Belediye Başkanlığı için adaylık dilekçesini imzalayarak İlçe Başkanına teslim etti.

İlçe Başkanı Mesut Ekrem’in kısa bir tanıtım konuşmasının ardından kürsüye gelen Belediye  Başkan Adayı Murat Tepeçınar kendisini desteklemeye gelen misafirlerine hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti.

“Kıymetli Misafirler bilindiği üzere 31 Mart 2024 tarihinde yerel yönetimler seçimini Ülke ve İlçeler genelinde gerçekleştireceğiz. Yaşadığım, büyüdüğüm, Atalarımı topraklarına gömdüğüm Kıymetli Akyazımıza her hemşehrimin olduğu gibi hizmet etme arzusunu taşımaktayım. Ak parti gerektiği zamanda kendisini yenilemeyi bilen, çağa ayak uyduran, yönetimde atalete müsade etmeyen, sahadan gelen sese kayıtsız kalmayan, yüzyılın en büyük siyasi hareketidir.

13 yıllık Belediye tecrübem, eğitim hayatım, ilçeme dair yıllardır biriktirdiğim projelerim, eski çalışma Arkadaşlarımın teveccühü, halkımızın şahsıma yoğun talebi ve Partimizin Yetkili organlarının yol göstermesi ile Akyazı İlçe Belediye başkanlığına talibim. Bu yükün ağır olduğunun farkındayım. Ancak bu yükü kaldırabilecek güce, tecrübeye, enerjiye ve ehliyete sahip olduğumun da bilincindeyim.

Kıymetli misafirlerimiz, bu seçim sürecinde sizlerden özellikle ricam kavga , gürültü, öfke , dargınlık, küskünlük, kırgınlık, oluşturcak söylem ve hareketlerden hep birlikte kaçınmamızı ve ortak bir dava için hareket ettiğimiz bilinciyle davranılmasını, rica ediyorum. Hiçbir makam ve mevki , hiçbir ideal, komşuluk, kardeşlik ve hemşehrilik hukukundan üstün değildir. Biz, bu ilçeyi Türküyle, Çerkeziyle, Lazıyla , Abazasıyla, Kürdüyle , Gürcüsüyle, Boşnağıyla, Romanıyla… yönetmeye talibiz.

 Biz, Akyazı’nın bu çok kültürlü yapısının bir zenginlik olduğu bilinciyle hareket edeceğiz. İlçemizin tüm kurumlarıyla ortak akıl ve istişare kültürüyle çalışmaya gayret edeceğiz. Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında Akyazımızın hak ettiği hizmetlere ulaşması için AK partinin bir üyesi olarak üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız.

Bu duygu ve düşünce ile bizi kırmayıp toplantımıza icabet eden siz değerli misafirlerimize , büyüklerimize ve küçüklerimize bir kardeşiniz olarak en kalbi duygularımla teşekkür ediyor ve sözlerimi şu mısralarla bitirmek istiyorum. Selam olsun gönlü güzel İnsanlara İçinde kin tutmayanlara Her şeyi Allah için yapanlara Birbirini Allah için sevenlere.”

Murat TEPEÇINAR

 Ak Parti Akyazı Belediye Başkan Aday Adayı

 
Bizim AkyazıBizim Akyazı

Bizim Akyazı