Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 31-01-2022 22:29   Güncelleme : 31-01-2022 22:29

KIZAK ŞENLİĞİNE VATANDAŞTAN TEŞEKKÜR

Akyazı Belediyesi Cumartesi ve Pazar günleri Güzlek Keremali yolu Dolmalık mevkiinde

KIZAK ŞENLİĞİNE VATANDAŞTAN TEŞEKKÜR

 

Akyazı Belediyesi Cumartesi ve Pazar günleri Güzlek Keremali yolu Dolmalık mevkiinde organize ettiği şenliğe ilçenin yanı sıra il dışından da vatandaşlar katıldılar, Etkinlik dönüşü bir gurup başkan Bilal Soykan’a böyle teşekkür ettiler.

Akyazı belediyesi bu hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri Güzlek Mahallesi Keremali yayla yolunda karla kaplı alanda Kızak şenliği düzenledi.

2 gün süren Kızak şenliğine ilçe halkı yoğun katılım gösterirken İl dışındanda vatandaşlar şenliğe akın ettiler.

Vatandaşlar Akyazı belediyesi tarafından hazır bulundurulan kızaklara kayarak doyasıya eylendiler. Kızak şenliğine en çok çocuklar sevinirken büyüklerde zaman zaman Çocuklarla birlikte kızak binerek karın tadını çıkardılar.Akyazı belediyesinde katılımcılara ücretsiz olarak verilen Çay ve Çorba ikramında bulundu.

Pazar günü akşamı şenlikten dönen bir gurup Başkan Soykan’a Kızak şenliği etkinliği için ettikleri teşekkürü cep telefonlarıyla kaydederek sosyal medyada paylaştılar

Akyazı belediye başkanı Bilal Soykan ilk kez düzenlenen bu Kızak şenliği her yıl geleneksel olarak devam edecektir, Çok  kısa bir sürede hazırlanan bu yılki şenliklerde eksiklerimizi görerek gelecek yıl daha profesyonel olarak hazırlıklar yapacağız katılımcılara teşekkür ediyoruz dedi.

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ