Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 06-07-2023 14:58

GELENEKSEL ARİFİYE MEZUNLARI BULUŞMASI 8 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ

​​​​​​​Arifiye Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu ve Öğretmen Lisesi mezunlarının bir araya geldiği geleneksel buluşma 8 Temmuz

GELENEKSEL ARİFİYE MEZUNLARI BULUŞMASI 8 TEMMUZ CUMARTESİ GÜNÜ

Arifiye Köy Enstitüsü, Öğretmen Okulu ve Öğretmen Lisesi mezunlarının bir araya geldiği geleneksel buluşma 8 Temmuz 2023 Cumartesi günü  Arfiye Seyfettin Kubilay Kültür Merkezinde yapılacak.

Bu yıl 43.sü gerçekleşecek olan geleneksel buluşma için Cumartesi günü saat 10.00 dan itibaren mezunlar Arifiye’ye gelmeye başlayacaklar. Sağlığı yerinde ve hayatta olan öğretmenlerin de katılacağı toplantıda Saat 11.00 de Kültür merkezinde tören düzenlenecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve ardından öğretmen okulu marşının söylenmesi ile başlayacak olan törende Arifiye Öğretmen Okulları Derneği Başkanı Menderes Tüfekçi bir hoş geldiniz konuşması yapacak.

Törende daha sonra Plaket taktimi, 1973 yılı mezunlarına 50. Yıl rozeti takılması, Erdoğan Demir’in vereceği keman konseri,  Yazar Karabey Aydoğan’ın  Arifiye Köy Enstitüsü ve öğretmen okulu konulu sunumu, Mezunlardan Kenan Certel tarafından öğretmen okullarının sembolü olan Mandolinle vereceği mini konser ve ardından Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu mezunlara öğle yemeği ikramı yapacak. Yemek sonrası serbest zaman içinde yapılacak sohbetlerde anılar tazelenecek.

Arifiye Öğretmen Okulları Derneğinin olağan kongresi de bu toplantı sırasında gerçekleşecek.

ARİFİYE KÖY ENSTİTÜSÜ VE ÖĞRETMEN OKULUNUN SON ÖĞRETMENLERİ BİR KAÇI HARİÇ HEPSİ HAYATA VEDA ETTİLER. RUHLARI ŞAD, MEKANLARI CENNET OLSUN.

 
Bizim AkyazıBizim Akyazı

Bizim Akyazı