Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 18-03-2022 15:05   Güncelleme : 18-03-2022 15:05

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 107. YILI KUTLANDI

Çanakkale Zaferinin 107.yılı tüm yurtta olduğu gibi Akyazı’da da coşku ile kutlandı.

ÇANAKKALE ZAFERİNİN 107. YILI KUTLANDI

 

Çanakkale Zaferinin 107.yılı tüm yurtta olduğu gibi Akyazı’da da coşku ile kutlandı. Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuş, tarihin akışı üzerinde Türk Ulusu, belirleyici bir rol oynamıştır.

Akyazı’daki tören Atatürk anıtı önünde yoğun kar yağışı altında yapıldı. Tören Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkan yardımcısı Ali Özer ve gazilerin anıta çelenk koyarak saygı duruşu ve ardından topluca İstiklal Marşının  söylemesi ile başladı.

Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşma Jandarma teğmen İlhan Girgin tarafından yapıldı.

Anıt önündeki törenin sona ermesinin ardından protokol merkez mezarlığını ziyaret ederek buradaki şehitlerimiz için okunan Kuranı Kerimi dinleyerek dua yaptı ve şehitlerimizin ruhlarına bağışladı.

Bugün Sosyal gelişim merkezinde yapılması gereken ikinci tören kar yağışıve okulların tatil edilmesi nedeniyle 22 Mart Salı günü saat 11.00 ertelendi. 

DİYANET’İN CUMA HUTBESİNDE ATATÜRK ADI YİNE ANILMADI

Bu günkü Cuma hutbesinin konusu Çanakkale Zaferi idi. Hutbede Çanakkale Zaferinin komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adı yine anılmadı.Vatandaşlar bu duruma tepki göstererek Bu durum Atatürk’e olduğu gibi, Çanakkale’de bu vatan için canlarını vererek bu aziz vatanı düşmandan kurtararak şehit düşen 250 bin şehidimize de bir saygısızlıktır.diye tepki gösterdiler.

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ