Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 01-04-2022 20:39   Güncelleme : 01-04-2022 20:39

BELEDİYE BAŞKANI SOYKAN;“Öğrencilerimiz daha iyi şartlarda eğitim görecekler”

Akyazı Belediyesi ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında ek hizmet binası protokolü imzalandı

BELEDİYE BAŞKANI SOYKAN;“Öğrencilerimiz daha iyi şartlarda eğitim görecekler”

 

Akyazı Belediyesi ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında ek hizmet binası protokolü imzalandı. Öğrenci sayısına bağlı olarak artan eğitim ve öğretim ihtiyacına karşı inşa edilecek yeni ek hizmet binasının kaba inşaatını belediye olarak üstleneceklerini belirten Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Öğrencilerimiz daha iyi şartlarda eğitim görecekler” dedi.

Akyazı Belediyesi ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi arasında Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin ek hizmet binasının yapım işi için protokol imzalandı.  Akyazı Belediyesi’nde gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Bilal Soykan, SUBÜ Rektörü Mehmet Sarıbıyık, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Azize Alaylı ve okul idarecileri katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında bin metrekare kapalı alana sahip SUBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesinin ek hizmet binasının kaba inşaatını Akyazı Belediyesi olarak üstleneceklerini ifade eden Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Akyazı Belediyesi olarak ilçemizin gelişmesi ve büyümesi için önemli yatırımlar yapıyoruz. Ancak bu gelişimin en önemli unsurlarından bir tanesinin üniversite olduğunun da bilincindeyiz.  Göreve geldikten sonra 4 yıllık fakültemizi Akyazı’ya kazandırmamız da bunun en önemli göstergesidir. Bugün imzaladığımız protokol ile de ilçemizin gözbebeği üniversitemizin gelişmesi ve daha iyi şartlarda eğitim sunması için belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Gelecek yıllardaki öğrenci sayısına bağlı olarak artan eğitim ve öğretim ihtiyacına mevcut binalara ek olarak inşa edilecek yeni bina ile katkı sunulacak” dedi.

İmza töreni sonrasında konuşan SUBÜ Rektörü Mehmet Sarıbıyık ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Azize Alaylı desteklerinden dolayı Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan’a teşekkür ettiler.

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ