Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 22-04-2022 18:06   Güncelleme : 22-04-2022 18:06

ATATÜRK İLKOKULUNDA 23 NİSAN COŞKUSU

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği

ATATÜRK İLKOKULUNDA 23 NİSAN COŞKUSU

 

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği dünyada ilk ve tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı tüm yurtta olduğu gibi Akyazı’da da törenlerle kutlanmaya başladı.

Bayramın Cumartesi gününe rastlaması nedeniyle Akyazı Atatürk İlk ve Orta Okulu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir gün evvel  coşkulu bir törenle okul bahçesinde kutladı.

Bayram saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Okul’un yeni Müdürü Faruk Kaya’nın öğrencilerin 2021-2022 öğretim yılında il ve ilçede elde ettiği başarılar hakkında velileri bilgilendirdikten sonra Bir öğrenci günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Tören boyunca bütün sınıflar hazırladıkları gösterilerini sıra ile sergilerken en büyük alkışı Dünya çocuklarının kendi ülkelerini anlatan giysileri ile yaptıkları geçit resmi aldı.

Oldukça kalabalık veli topluluğunun katıldığı kutlama töreninde veliler kendi çocuklarının görüntülerini ölümsüzleştirmek için  verdiği uğraş ise bayram kutlamalarının ayrı bir güzelliği oldu.

23 NİSAN GÜNÜ YAPILACAK OLAN RESMİ TÖREN

Akyazı’daki resmi tören 23 Nisan günü saat 11.00 de Atatürk anıtı önünde yapılacak olan çelenk töreni ile başlayacak ve TOBB Hüsamettin Bayraktar Orta Okulu Bahçesinde Cumhuriyet Ana Okulu ve TOBB Ortaokulunun gösterileri ile tamamlanacak

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ