Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 28-07-2023 22:39

AŞURE GÜNÜNDE 7 BİN KİŞİYE İKRAM

AŞURE GÜNÜNDE 7 BİN KİŞİYE İKRAM

Akyazı Belediyesi tarafından Muharrem Ayı vesilesi gerçekleştirilen Aşure İkramı Etkinliğinde 7 bin kişilik aşure dağıtıldı. 

Akyazı Belediyesi her yıl geleneksel olarak düzenlediği Aşure Günü Etkinliğine bu sene de devam etti. Muharrem ayı vesilesi ile gerçekleştirilen program kapsamında Gazi Süleymanpaşa Cami, Baraka Camii ve Cevat Ayhan Kubbeli Yeni Camii’nde kurulan aşure kazanları ile 7 bin vatandaşa aşure ikramı yapıldı.

Cuma namazı sonrasında Gazi Süleymanpaşa Camii önünde gerçekleştirilen programda Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ve AK Parti İl Başkanı Mesut Ekrem, vatandaşlara aşure ikram ederken, Baraka Camii’nde kurulan kazanda Belediye Başkan Yardımcısı Ali Özer, Cevat Ayhan Kubbeli Yeni Camii’nde ise Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk aşure dağıttı. 

Gazi Süleymanpaşa Camii önünde kurulan kazanın başına geçerek vatandaşlara aşure ikramında bulunan Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Aşure paylaşmak ve paylaştıkça çoğalmak demektir. Aşure Günü Etkinliğimiz vesilesi ile kıymetli hemşerilerimizle bir araya gelerek, Muharrem ayının bereketi olan aşure ikramında bulunduk.  Rabbim, ibadetlerimizi kabul eylesin” ifadelerini kullandı.

 
Bizim AkyazıBizim Akyazı

Bizim Akyazı