Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 27-03-2022 23:34   Güncelleme : 27-03-2022 23:34

Akyazılılar rekor kan bağışında bulundu

Her zaman olduğu gibi 25 Mart 2022 Cuma günü de Akyazı’ya gelen Kızılay kan bağış toplama

Akyazılılar rekor kan bağışında bulundu

 

Her zaman olduğu gibi 25 Mart 2022 Cuma günü de Akyazı’ya gelen Kızılay kan bağış toplama ekibine Akyazılılar yine yoğun ilgi gösterdi ve 84 ünite kan bağışında bulunarak ellerinde bulunan rekoru daha üst seviyelere çıkardılar.

Belediye Başkanı Bilal Soykan’da 10. Kez kan bağışlayarak bronz madalya almaya hak kazandığı bağış toplamada bu kez Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert lisesi öğrencileri Kızılay ekibini destek verdi.

Kızılay Akyazı temsilcisi Mustafa Birincioğlu, bağış ekibimiz Akyazı’ya 86 torba ile gelmişler. Yoğun ilgi nedeniyle getirilen torba sayısı 16.30 da bitti ve sonradan gelenler kan bağışı yapamadılar. Verilen bağışla rekorumuzu üst sev iyelere çıkararak egale ettik. Toplanan 86 ünite kan ile 252 hayat kurtarılmış oluyor. Ben bağış yapanlara ve bize destek olan herkese sonsuz teşekkür ediyorum dedi. 

Kızılay Akyazı temsilcisi Mustafa Birincioğlu 29 Mart 2022 Salı günü Kızılay bağış ekibimiz bu kez SUBÜ Akyazı Sağlık Bilimleri Fakültesi kütüphanesinde bağış toplayacaktır. Yoğun bir ilginin olacağını umuyorum ve Üniversiteli öğrencilerimizin bağış konusunda bize destek vermelerini bekliyorum diyerek açıklamasını tamamladı.

 

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ