Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 30-01-2024 17:49

Akyazı’da gıda denetimleri sürüyor

​​​​​​​Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 24 Ocak 2024 tarihinden itibaren eş zamanlı olarak başlatılan ve 81 İl ile tüm İlçeleri kapsayan fastfood tarzı hızla gıda üreterek toplu tüketime sunan işletmelerde oluşabilecek olan

Akyazı’da gıda denetimleri sürüyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 24 Ocak 2024 tarihinden itibaren eş zamanlı olarak başlatılan ve 81 İl ile tüm İlçeleri kapsayan fastfood tarzı hızla gıda üreterek toplu tüketime sunan işletmelerde oluşabilecek olan riskleri bertaraf etmek ve kamu sağlığı ile tüketicinin sağlığı ve gıda güvenliğini koruma amaçlı olarak kızartmalarda kullanılmakta olan yağlara ilişkin denetimler İlimizde ve ilçelerimizde sürdürülüyor.

Bakanlığın bu emir ve talimatlarını uygulamaya başlayan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile birlikte Akyazı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü de katıldı ve bünyesinde barındırdığı 3 gıda kontrolörü ile toplu tüketim ve perakende satış yapan işyerlerinde denetimlerini sıklaştırdı.

Şu ana kadar 740 işletmede denetim gerçekleştiren Akyazı İlçe Tarım Müdürlüğü kontrolörü olumsuz buldukları üretim işyerleri ile ilgili olarak ceza-i işlem uygulaması yaptı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü de yine İl merkezi ile diğer İlçelerde olduğu gibi Akyazı’da fırın, yemekhane ve süt ürünleri imalatı yapan işyerlerinde denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından başlatılan denetim uygulaması Akyazılılar tarafından olumlu karşılandı ve bu tür denetimlerin yıl boyu sürmesi temennisinde bulundular.

 
Bizim AkyazıBizim Akyazı

Bizim Akyazı