Akyazı Spor
Giriş Tarihi : 27-05-2024 21:57

AKYAZI SATRANÇ TURNUVASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

​​​​​​​Türkiye Satranç Federasyonun organize ettiği Akyazı Spor Kompleksi Cevat Ayhan Spor Salonunda yapılan Satranç Turnuvası çekişmeli geçti.

AKYAZI SATRANÇ TURNUVASINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Türkiye Satranç Federasyonun organize ettiği Akyazı Spor Kompleksi Cevat Ayhan Spor Salonunda yapılan Satranç Turnuvası çekişmeli geçti.

Akyazı Spor Kompleksi Cevat Ayhan Spor Salonunda 25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde düzenlenen turnuvalara birçok İl ve İlçeden 8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı, 14 yaş ve altı ve açık kategorilerinde katılım sağlandı.               Akyazı Satranç Turnuvasına 7’den 70’e herkes büyük ilgi gösterdi. Birbirinden çekişmeli ve heyecanlı anlara sahne olan final maçlarında kazananlar sevinirken mağlup olanlar üzüntülerine hakim olamadı.

                                                                              Turnuvalara 4 farklı daldan 128 sporcu dereceye girmek için ter döktü. Dereceye girenlere kupa ve madalyalar takdim edildi. Sporcuların bir kısmı İstanbul, Bursa, Düzce, Kocaeli, Isparta ve Batman’dan turnuvaya katılım sağladı.

Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kasım Adem Altun; Analitik düşünme ve zeka oyunlarından satrancın ülkemizin faydaları saylamakla bitmez. Satranç, çocukların eğitimine ve odaklanmalarına yardımcı olur, stratejik düşünme, etkili karar almada yardımcı olurken aynı zamanda özgüvenlerini de arttırır. Önceliğimiz çocuklarımızı, gençlerimizi sporla buluşturup, satranç severlere heyecan dolu anlar yaşatmak ve bu bağlamda Akyazı Satranç Turnuvası gençlerimizin ufkunu açmak, sağlıklı düşünüp sağlıklı kararlar alabilen yetkin bireyler yetiştirmek amacıyla düzenlenmiştir.

Organizasyonun yapılmasında bizlere destek veren; Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Akyazı Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Satranç İl Temsilcimize, İlçe Spor Uzmanımız Recep Kodalak ve İlçe Müdürlüğümüz Çalışanlarımıza teşekkür ederim dedi.

                                                                                                                        SONUÇLAR ŞÖYLE:

8 YAŞ VE ALTI

1. MERT UMUT ESKİKÖY

2. UMUT NADİR KARA

3. UMUT EGE YILDIRIM

4. YİĞİT TAHA AYDOĞAN

10 YAŞ VE ALTI

1. ÇINAR BEKTAŞ

2. MEHLİKA ŞEVVAL EKER

3. MUHAMMET TAHA ÇİMŞİT

4. OĞUZ KAĞAN ÖZTAŞ

14 YAŞ VE ALTI

1. AHMET BERAT TÜMER

2. IŞIL YARIMBAŞ

3. ÖMER KILIÇ

4. SELİM KARA

AÇIK KATEGORİ

1. COŞKUN DUMAN

2. ABDÜLKADİR MUAZ BAŞARAN

3. MEHMET KESKİN

4. ELYAS HASHİM MOSSA ALSHAREEF

 

 

Bizim AkyazıBizim Akyazı

Bizim Akyazı