Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 29-01-2024 22:26

AKYAZI İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ HAYVAN ÜRETİCİLERİNİ AŞILAMAYA DAVET ETTİ

​​​​​​​“Kolay olanı seç, aşılamaya geç” parolası ile yola çıkan Akyazı İlçe Tarım Müdürlüğü hayvan üreticilerini şap aşısı  yaptırmaya davet etti.

AKYAZI İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜ HAYVAN ÜRETİCİLERİNİ AŞILAMAYA DAVET ETTİ

“Kolay olanı seç, aşılamaya geç” parolası ile yola çıkan Akyazı İlçe Tarım Müdürlüğü hayvan üreticilerini şap aşısı  yaptırmaya davet etti.

Aşılamanın 29 Ocak- 31 Mart 2024 tarıhleri arasında yapılacağını, aşıların İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından bizzat işletmelere gidilerek yapılacağını söyleyen İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan Hayvan sahiplerine hayvanlarımızı aşı ile korumak tedavi etmekten daha kolaydır diyerek çağrıda bulundu.

İlçe Tarım Müdürü Meydan şap hastalığına karşı etkin ve kararlı mücadelemiz  artarak devam ediyor. Bu yıl İlk kez 3 doz aşı aşı uygulaması yapacağız. Aşıları bedel almadan yapacağız. Dedi.  Müdür Meydan açıklamasını şöyle tamamladı. “ Bu ziyaretlerimizde bir taraftan aşı uygulamasını yaparken, kayıtları güncelleyecek, küpesiz hayvanları küpeliyerek, vatandaşlarımızı da yapılacak destekler hakkında detaylı bilgi vereceğiz”

 
Bizim AkyazıBizim Akyazı

Bizim Akyazı