Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 22-05-2024 22:00

AKYAZI GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ SPOR PROJE SINIFI AÇTI 

​​​​​​​Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü, Okul Aile Birliği, Akyazı AKİMDER Derneği Başkanlığı iş birliği ile Sakarya’da ilk defa

AKYAZI GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ SPOR PROJE SINIFI AÇTI 

Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü, Okul Aile Birliği, Akyazı AKİMDER Derneği Başkanlığı iş birliği ile Sakarya’da ilk defa spor proje sınıfı açıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir ve ilçe Spor Müdürü Adem Altun tarafından imzalanan  Projenin amacının gençlerimizin ders dışı zamanlarını aktif olarak değerlendirmek, onları kötü alışkanlıklardan koruyarak sosyal yönlerini güçlendirmek, spora yönelmek isteyen gençlerimizin yatkınlıklarını belirleyerek milletimizi ulusal arenada temsil gücüne sahip hedef odaklı sporcular yetiştirmek olduğu belirtildi.

İmzalanan protokol sayesinde spora meraklı gençler,  Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde spor eğitimi alabilecek olup okuldan mezun olan öğrenciler lise diplomasının yanında Yardımcı Antrenör belgesi de alabilecektir. Proje kapsamında İlçe içinden ya da dışından gelen öğrenciler için ücretsiz pansiyon imkanı da bulunmaktadır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü arasında yapılan protokolle uygulamalı spor dersleri, Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı Spor kompleksinde yapılacak. Spor proje sınıfı için yapılacak olan yetenek sınavına ön kayıtların; Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesine ait internet sitesinden ve Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesine ait sosyal medya hesaplarında bulunan ön kayıt linklerinden yapılabileceği öğrenildi.

 
Bizim AkyazıBizim Akyazı

Bizim Akyazı