Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 04-04-2022 20:59   Güncelleme : 04-04-2022 20:59

AKYAZI BELEDİYESİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI

Akyazı belediye başkanı Bilal Soykan’ın daire müdürleri arasında yer değişimleri dikkat çekiyor.

AKYAZI BELEDİYESİNDE DEĞİŞİM RÜZGARI

 

Akyazı belediye başkanı Bilal Soykan’ın daire müdürleri arasında yer değişimleri dikkat çekiyor.

Yer değişimine ilk olarak Fen İşleri Müdürü Uğur Kuş’u alıp yerine Seçkin Yıldırım’ı atayarak başlayan Başkan Soykan, daha sonra İmar Müdürü Kerem Curoğlu’nun görevden alıp yerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Biriminde çalışmakta olan yakın arkadaşı Aslan Yılmaz’ı getirmişti. Uğur Kuş Plan Proje Müdürü,  Kerem Curoğlu’da teftiş kurulu Müdürü olmuştu.

Bu arada İmar Müdürlüğünün bağlı olduğu Belediye başkan yardımcılarından Ünal Gündüz’de rahatsızlığını ifade ederek bu görevinden ve Akyazı Belediyesinden ayrılıp Sakarya Büyükşehir Belediyesi SASKİ Stratejik Geliştirme Daire Başkanı olunca boşalan başkan yardımcılığına da Sakarya Büyükşehirden gelen Aslan Yılmaz atandı. Yazısı 1 Nisan 2022 Cuma günü yazılan Aslan Yılmaz İmar Müdürlüğü görevini de başkan yardımcılığı görev i ile birlikte yürütecek. 

Belediyede yer değişimi yapan personel şöyle; Zabıta Müdürü Hasan Saka Temizlik İşleri Müdürlüğüne, Temizlik İşleri Müdürü Ömer Avcı’da Emlak İstimlak Müdürlüğüne getirildi.

Hasan Saka’dan boşalan Zabıta Müdürlüğüne ise aynı birimde komiser olarak görev yapan Özcan Özlü Zabıta Müdürlüğü görevine vekaleten atandı.

Akyazı Belediyesinde bir vekaleten atama da Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünde yaşandı. Müdür Selçuk Yaşar Akyazı Belediyesinden ayrılıp İstanbul Gazi Osman Paşa belediyesine gidince boşalan yere görevi devir aldığı İnsan Kaynakları Müdürü Muhammet Atılgan tekrar vekaleten atandı.

Yer değişiklikleri ile ilgili belediye başkanı veya diğer yetkililerden bir açıklama gelmezken, Akyazılılarda bakalım başka yer değişiklikleri olacak mı diye bir bekleyiş içine girdi.

 

SALİM ÖZYILMAZSALİM ÖZYILMAZ