Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 05-12-2023 16:14   Güncelleme : 05-12-2023 16:24

AKYAZI BELEDİYE MECLİSİ 203 YILININ SON TOPLANTISINI YAPTI

​​​​​​​Akyazı belediye meclisi Aralık 2023 ayına ait olağan ve 2023 yılının da son toplantısını yaptı. Bilal Soykan’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda

AKYAZI BELEDİYE MECLİSİ 203 YILININ SON TOPLANTISINI YAPTI

Akyazı belediye meclisi Aralık 2023 ayına ait olağan ve 2023 yılının da son toplantısını yaptı.

Bilal Soykan’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda meclis 3 ilave maddeyle birlikte 6 gündem maddesini görüşüp karara bağladı.

Toplantının en önemli gündem maddesi Mustafa Birincioğlu’nun meclis üyeliğinden istifa etmesi ve istifasının kabul edilmesiydi.

Mustafa Birincioğlu’nun istifasından boşalan üyeliğe birinci yedek sırada olan Osman Civan getirildi.

Akyazı belediye meclisi 2023 yılının son toplantısını bugün yaptı. 6 gündem maddesini görüşen belediye meclisi gündemin ilk iki sırasında bulunan ve imar değişiklikleri ile ilgili iki maddeyi İmar Komisyonuna havale etti.

Gündemin 3. Maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünden gelen ve boş memur kadrosu değişikliğini içeren 24.11.2023 tarih ve 43371 sayılı yazıda belirtilen husus oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin ilk ilave maddesinde yer alan husus Ak Partili meclis üyesi Mustafa Birincioğlu’nun istifasına ilişkin maddeydi. Başkan Bilal Soykan istifanın kabul edildiğini söyledi ve bu açıklamasıyla da meclisi bilgilendirmiş oldu.

Gündemin ilave ikinci maddesine göre Mustafa Birincioğlu’nun istifası nedeniyle boşalan daimi encümen üyeliğine yapılan gizli oylama ve açık tasnif sonunda 2024 Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler seçimine kadar Yılmaz Taşdelen seçildi.

Gündemin ilave 3. Maddesine göre yine Mustafa Birincioğlu’nun istifası ile boşalan Hukuk Komisyonu üyeliğine yapılan açık oylama sonunda Ahmet Öztürk oy birliğiyle seçildi.

Toplantı başlamadan önce her zaman olduğu gibi başkan Soykan tarafından hazırlatılan sinevizyon gösterimi yapıldı. Gösterim 10 dakika sürdü.

Gündem dışı söz alan Ak Parti gurup sözcüsü Abdurrahim Atmaca bir kez daha Filistin ve Gazze de yaşanan dramı dile getirdi ve konuşmasını açtığı bir pankartla sonlandırdı.

 
 
Bizim AkyazıBizim Akyazı

Bizim Akyazı