Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 29-01-2022 19:52   Güncelleme : 29-01-2022 19:52

BAŞKAN SOYKAN ÇALIŞKAN MUHTARA TEŞEKKÜR ETTİ

Akyazı’ya bağlı Hasanbey Mahallesi Muhtarı Nuri Öztürk efendiliği, kadir kıymet bilirliliği saygılı

BAŞKAN SOYKAN ÇALIŞKAN MUHTARA TEŞEKKÜR ETTİ

 

Akyazı’ya bağlı Hasanbey Mahallesi Muhtarı Nuri Öztürk efendiliği, kadir kıymet bilirliliği saygılı davranışları ve çalışkanlığı ile tanınır. Onun için üstlendiği her görev kutsaldır. Hele hele muhtarlık kutsalın zirvesidir.

Muhtar Nuri Öztürk yapmaları gereken işlerde ve gelmesi gereken  hizmetlerde önce kendi imkanlarının  kullanır. Yetmediği taktirde belediyeden destek ister. O nedenle belediye başkanları da muhtarı bu tavrından dolayı son derece hoşnutturlar.

Bu durum geçmişte de böyleydi, bu gün de böyle olunca Belediye Başkanı Bilal Soykan da muhtarını unutmadı ve kendisini  ziyaret ederek teşekkür etti.

Hasanbey Mahallesi Muhtarı Nuri Öztürk özellikle yoğun kar yağışı sonrası önce kendi mahallesi yollarını traktörüne eklediği aparatla kardan temizler, sonra da komşu mahalle yollarını açması ile ünlüdür.

O nedenle komşuları ve O’nu tanıyanlar “ Atom Karınca” diye hitap ederler. Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan da Muhtar Öztürk’ü bu güzel özelliklerinden özellikle de kardan kapanan yolları açarak belediyeye yardımcı olduğu için ziyaret etti ve kendisini tebrik edip teşekkür etti.

Çalışkan muhtarın en büyük destekçisi kuşkusuz ailesi ve özellikle de evli olan kızı Beradiye Güler.  Beradiye babası için şunları söyledi. “ Babam dürüst ve çok çalıkandır. Böyleleri öncelikle aileleri tarafından desteklenmelidirler. Biz de öyle yapıyor ve babamızı destekliyoruz.” Dedi.

 

 

Salim ÖzyılmazSalim Özyılmaz