Akyazı Güncel
Giriş Tarihi : 27-01-2022 19:29   Güncelleme : 27-01-2022 19:29

Akyazı Bakkallarda Hüseyin Kaliç güven tazeledi

Akyazı Bakkallar Bayiler ve Sebzeciler Esnaf Odası kongresini yaptı. SESOB Başkanı Hasan Alişan tarafından

Akyazı Bakkallarda Hüseyin Kaliç güven tazeledi

 

Akyazı Bakkallar Bayiler ve Sebzeciler Esnaf Odası kongresini yaptı. SESOB Başkanı Hasan Alişan tarafından yönetilen kongrede tek listeyle seçimlere giren eski başkanı Hüseyin Kaliç güven tazeledi ve 4 yıl daha Odasının başkanı seçildi.

Genel kurul divan seçimi ve akabinde saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının söylenmesi ile başladı. Yönetim kurulu faaliyet ve he sap raporu, Denetçiler raporu ve tahmini gelir ve gider bütçesi okundu ve söz alan olmadığı için raporlar hazırlandığı şekli ile oylandı ve oybirliğiyle kabul edildi. Yine Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri de ayrı ayrı oylanmak suretiyle oybirliğiyle ibra edildiler. 

Divan başkanı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken tarafından kongreye gönderilen telgrafı Sakarya’da bugün yaptığı bu kongreyle birlikte 17. Kongremizi yapıyoruz. TESK Genel Başkanı Sayın Palandöken ilk kez bir kongreye telgraf gönderiyor şeklinde siteminden sonra gelen telgrafı genel kurul üyelerine okudu.

Kongreye katılan Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan ve İl Ticaret Müdürü Emre Atmaca’da yaptıkları konuşmalarda başkan ve yönetim kurulu üyelerine başarı dileğinde bulundular ve kongrenin hayırlı olması temennilerini dile getirdiler.


Konuşmaların tamamlanmasının ardından Oda üyeleri yargı gözetiminde yapılan seçimde oylarını kullanıp 4 yıllığına başkan ve yönetim ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerini oyları ile belirlediler.

Akyaz ı Bakkallar Bayiler ve Sebzeciler Esnaf Odası kongresine kongreyi yöneten ve üyelere hitaben konuşanlarım dışında AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, Sakarya Sandalyeciler Odası Başkanı Muhittin Kılıç, Sakarya Şekerciler ve Pastacılar Odası başkanı SUAT Demirel, Sakarya İnşaatçılar Odası başkanı Hasan Pınarcı ve Sakarya Sebzeciler Odası başkanı Muzaffer Kabacan ile Akyazı’da faaliyet gösteren SESOB’a bağlı Odaların başkan ve yöneticiler katıldı.

Kongre sonrasu açıklama yapan başkan Hüseyin Kaliç Odamızın 2022 yılı Olağan Genel Kuruluna uzaktan yakından gelerek bizleri onurlandıran değerli meslektaşlarıma, kıymetli esnaflarımıza ve tüm misafirlerimize çok teşekkür ederim dedi

İşte Seçim sonucu;

Başkan Hüseyin Kaliç

Yönetim Kurulu Asil üyeleri; İlyas Yılmaz, Halil İbrahim Kopya, Kerim Şişman, Rıdvan Özdemir, Hasan Bahadır ve İlker Aykol,

Yedek Üyeler; İlyas İkinci, Mikail Orhan, Mustafa Türker, Selçuk Altun, Ahmet İlhan, Semih Murat Sezer ve Selami Kaya.

Denetim Kurulu Asil üyeleri;

Şenol Aktürk, Serkan Yüksel ve Harun Kobya.

Yedek Üyeler; Ömer Gümüş, Ergün Yeşil ve Ömer Kozan.

 

 


Salim ÖzyılmazSalim Özyılmaz