BAŞKAN SOYKAN İCRAATLARINI ANLATTI


Bu makale 2021-10-16 07:33:31 eklenmiş ve 115 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

Belediye başkanımız Bilal Soykan bugün Yenigün, Yenihaber ve Sakarya Halk gazetelerinin ortak misafiriydi. Aynı çatı altında olan üç gazetenin sorumluları ve sahibi olan Halil İbrahim Balcı ile önce kahvaltı yaptı daha sonra da gazete sorumlularının icraatları ile ilgili sorularını yanıtladı.

Başkan Soykan, Akyazı’nın her zaman olduğu gibi Sakarya’nın star ilçelerinden biri olduğunun altını çizdi ve hak ettiği bütün hizmetleri alması için de gece gündüz çalıştıklarını ifade etti ve bu konuda 2,5 yıl içinde önemli mesafe kat ettiklerini başkanlık süresinin dolmasına kadar yapacakları çalışmalarla Akyazı’nın çehresini değiştirmeye kararlı olduklarının altını çizdi.

Borçlu aldıkları belediyeyi 2,5 yıl içinde borcu olmayan belediye haline getirdiklerini de ifade eden başkan Soykan, bundan sonra işimiz daha da kolaylaştı, çünkü gelirlerimizde kesinti olmayacak ve elde ettiğimiz tüm gelirlerimizi hizmette kullanma fırsatı bulacağız dedi.

Çalışma dönemimiz içinde yaptığımız ve geçtiğimiz günlerde hizmete soktuğumuz geçici hayvan barınağının il genelinde örneği yok diyen Başkan Soykan, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır dedi ve görev süresi bitene kadar yılmadan usanmadan çalışmaya devam açıklaması yaptı.

Belediye Başkanı Bilal Soykan’ın üç gazete sorumlusu ile yaptığı sorulu cevaplı söyleşiyi bende baştan sona dikkatli bir şekilde izledim. Başkan Soykan’ı çok rahat ve sorulan sorulara net cevaplar verdiğini görünce içimden “bizim başkan kısa sürede epey mesafe kat etmiş. Hem sorunları, hem de o sorunlara çözüm yollarını biliyor” dedim.  Bir hemşerisi olarak da onun bu kararlı tavırlarından mutlu oldum.

Bilal başkan gerçekten kısa sürede bir hayli yol kat etmiş. Belediyenin her şeyine vakıf. Ne yapması gerektiğini, sorunları ve çözüm yollarını biliyor. Belediyenin borç yükünü sıfırladığı içinde eli de bir hayli rahatladı. Ben kendisinden ikinci 2,5 yıl için çok umutluyum ve Akyazı’nın başkan Soykan’ın bu enerjisinden, kararlılığından, dürüstlüğünden çok şey kazanacağını umut ediyorum. O nedenle kendisini yürekten tebrik ediyorum.

Başkan Soykan’a orada soramadığım bir soruyu sorup yazımı noktalamak istiyorum. Sorum şu; “ Belediyeyi bu kadar borç içine sokanlardan hesap sorulmayacak mı? Belediyeyi borç batağına sürükleyenlerin yaptığı bu sorumsuzluk onların yanına kar olarak mı kalacak” Bu soruma cevap verilir mi verilmez mi bilmiyorum ama verilirse çok makbule geçecek. Çünkü bu soruyu Akyazı’da merak etmeyen yok. 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ