BAŞKAN SINIFINI GEÇTİ


Bu makale 2021-07-17 00:28:21 eklenmiş ve 199 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

Akyazı olarak ciddi bir sel sınavından geçtik. Yaşanan o afatta bir kaybımız oldu, çok sayıda da mala mülke zarar geldi.

Bu tür afatlar da vatandaşın ilk aklına gelen Belediye ve kendilerini yöneten isimler oluyor. Kaymakam izinli olduğu için afatın ilk günlerinde Akyazı’da olamadı ama sonradan iznini yarıda kesip geldi ve o da yapılan çalışmalara iştirak etti.

Bu afatta asıl yük belediyenin sırtındaydı. Zarara uğrayanların ilk aradıkları isim kuşkusuz başkan Soykan oldu. Allah’ı var Soykan’da bu afatta gecesini gündüzüne kattı ve sürdürülen bütün çalışmalarda vatandaş hep onu gördü. Başkan Soykan’da yaraların zaman geçirilmeden sarılması için belediye çalışanları ile birlikte bütün imkanlarını adeta seferber etti. Kısaca başkan Soykan afat sınavından başarıyla geçmesini bildi ve görevini hakkıyla yapanlar arasındaki yerini de aldı.

Vatandaşın yanında gördüğü ikinci isim Sayın Valimizdi. Valimiz afatın yaşandığı ilk günden itibaren Akyazı’mızı adeta mesken tuttu ve hemen hemen her gün gelerek vatandaşlarla iç içe oldu, sorunlarını bizzat dinledi ve yapılan çalışmaları da yakından takip edip gereken emirleri vererek hizmetlerin aksamadan gelmesini sağladı. Kısaca Valimiz her zamanki gibi üstlendiği görevinin bilincinde, vatandaşı ile iç içe, gönül gönüle, sürekli onların yanında durması ve cana yakınlığı ile gerçekten bu afatta Akyazılıların gönüllerine iyice yerleşti.

Ben şahsen yaşadığımız o afatta SASKİ Genel Müdürünü de sık sık aramızda gördüğümü belirtmeliyim. Sayın Genel Müdürümüzde afat boyu imkanlarını kullandı ve kendisi ile ilgili bir sorun yaşanmaması için elinden geleni yaptı.

Büyükşehir Belediye Başkanımız ile AK Parti İl başkanı Akyazı’ya geç geldiler. Parti yetkilileri sebep olarak da her iki başkanın Ankara’da düzenlenen toplantıda oldukları için Akyazı’ya geç geldiklerini ifade ettiler. Bizde kabul ettik.

Milletvekillerine gelince; Onlarda Akyazı’ya fazla önemsemediler diyebilirim. Ortalık süt liman olduktan sonra Akyazı’ya ilk İYİ Partili Milletvekili Ümit Dikbayır, hemen arkasından AK Partili Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz ve Çiğdem Atabek geldiler. CHP ve MHP Milletvekilleri henüz Akyazı’ya gelemediler. Parti yetkilileri her iki grup başkan vekili Milletvekilinin de nöbetçi olmalarından dolayı Akyazı’ya gelemediklerini söylediler.

Hadi Milletvekilleri gelmedi de bu iki partinin İl Başkanları neredeler. Onların gelmemiş olması beni şaşırttı. CHP İl Başkanı Karasu ve Kocaali’den ayrılıp gelmedi ama MHP İl başkanının neden gelmediğini gerçekten bende merak ediyorum.

Siyasi Partilerin Akyazı başkanlarını es geçmemek ve haklarını yememek lazım. Onlarda imkanları ölçüsünde afattan zarar gören bölgelere gittiler, vatandaşla iç içe oldular ve yaraların sarılması noktasında vatandaşa destek verdiler.

 Vatandaş sıkıntılı zamanlarda sevdiklerini ve kendisini yönetenleri yanında görmek ister. Gördüklerini kalbinin en güzel yerine yerleştirir. Göremediklerini de şayet çok önemli bir mazereti yoksa kalbinden söküp atar. Onun için özellikle siyasilerin şartlar ne olursa olsun böyle zamanlarda kendilerine bulundukları makamı sunan vatandaşın yanında olması gerekiyor.

Yaşanan afatta Sayın Valimiz başta olmak üzere Akyazılıların yanlarında olanlara bir Akyazılı olarak teşekkür ediyorum. Olmayanlarında geçerli ve de yeterli bir mazereti yoksa kınıyorum ve hesap günü geldiğinde görüşürüz diyorum. Belediye başkanımızı da bir kez daha yürekten tebrik ediyorum.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
İsmail Kara 2021-07-17 00:52:34
Olması gerekende zaten bu hizmetler olmalı daha öncekilerinden alışık olmadığımız için bizler de Gazeteci-Yazar Sn.Salim Özyılmaz Abimizin değerlendirmesi sonucu çok mutlu olduk.Belediye başkanımıza başarıların devamını diler saygılarımızı arzediyoruz.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ