GEÇ KALINMIŞ BİR KARAR


Bu makale 2021-05-01 00:07:31 eklenmiş ve 164 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

Pazartesi günü ve Ak Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Bakanlar 29 -17 Mayıs tarihleri arasında tam kararı verdi.

 Bu karar aylardan beri beklenen bir karardı o nedenle ben şahsen alınan bu kararı geç kalınmış ancak alınması gereken bir karar olarak değerlendiriyorum.

 Cumhurbaşkanı Nisan kapanma kararı alan hükümetin kapanma süresi içinde vatandaşın ihtiyaçlarını karşılayacak tedbirleri alması ve özellikle de mali destek vermesi gerektiğini hatırlatmama bile gerek yok.

Hükümet özellikle bu konuda acele davranmalı ve vatandaşı daha fazla zora sokmadan yapacağı desteklerle ilgili açıklamayı yapmalı ve vatandaşı rahatlatmalıdır.

  Tam kapanma Bu arada sürmekte olan aşılama hızlı bir şekilde sürdürülmeli ve en kısa sürede aşı olmamış kimse bırakılmamalıdır. Çünkü bizi ancak bu salgın belasından aşı kurtaracaktı.  

 AKYAZI-NET 19 YAŞINDA

 Alaattin Onur’un önderliğinde yayın hayatını sürdüren Akyazı Net haber sitesi 19 yılına girdi.. Akyazı gibi kozmopolit bir İlçede yayıncılık ve gazetecilik yapmak her babayiğidin harcı değildir.

 Akyazı Net’in kesintisiz bir şekilde bütün zorlukları yenerek yayın hayatını sürdürmesi bile başlı başına bir başarıdır. Alaattin Onur Akyazı Net 19 yıllık süre içinde yayıncılığı başarı ile yapmış, Akyazı’nın sorunlarını objektif bir şekilde okurlarına sunmuş, kısaca Akyazı Net Akyazı’da gündemi belirleyen unsurlardan biri olmuştur.

  Alaattin Onur kardeşimi ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. Uzun yıllar aynı çizgide kalmak şartı ile başarılı yayıncılık hayatlarını kesintisiz bir şekilde sürdürmelerini temenni ediyorum.

  Şeyhle sizin ne işiniz olabilir

  İl Müftüsü Hasan Başiş, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Spor Müdürü Arif Özsoy ve Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, şeyh ve 21 tarikatın temsilcisi olduğu söylenen Muhammed Hüseyni’yi edip kendisine hediyeler takdim etmişler.

 Sakarya ziyaret Bu konu sadece yerelde değil Ulusal basında da geniş yer buldu ve Sakarya’da görevli bürokratlarımızın şeyhin karşısında el pençe divan duran fotoğrafları yayınlandı. Ulusal ve yerel basında o fotoğrafları görünce kendi kendime şöyle dedim “bizim bürokratların o şeyhle ne işleri olur” Gerçekten bilmediğim için tekrar yüksek sesle soruyorum. Sayın Başiş, Sayın Durmuş, Sayın Özsoy ve Sayın Sarıbıyık sizin o şeyhle ne işiniz vardı. Sorduğum sorumun cevabını bilmek hem benim hem de bütün Sakaryalıların hakkıdır.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ