BEYLER ! NE ZAMAN AKILLANACAĞIZ


Bu makale 2021-03-13 01:00:59 eklenmiş ve 3363 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

 

Bugün 12 Mart 2021. Koronavcirüs salgın hastalığının Ülkemizde görüldüğü günün üzerinden tam bir yıl geçmiş. Geçen bu bir yıllık zaman içerisinde çok sayıda insanımızı bu hastalığa kurban etmişiz. Çok sayıda insanımızda ağır şartlar içinde hastalığı atlatmak için mücadele etmiş. Bizi yönetenlerde bu hastalıkla mücadelede elinden geleni yapmanın gayreti içinde olmuş.

Bugün geldiğimiz nokta çok vahim. Hem Sakarya’mız hem de Akyazı’mız kıpkırmızı. Korona adeta Akyazı’da kol geziyor ama biz ne yapıyoruz. Yaptığımız iş şu; Bu hastalığa davetiye çıkarmak ve gel bizi de yakala demek için elimizden geleni yapıyoruz.

Bugün çarşı içinde şöyle bir dolaştım. Gördüğüm manzara ürkütücüydü. Birçok insanımız bana bir şey olmaz düşüncesi ile hareket ediyor ve maalesef ne mesafe kuralına riayet ediyor, ne de maske takıyor. Bu durum kuşkusuz Akyazı’nın daha çok günler kırmızı olarak kalması demek. Buna kimsenin hakkı yok.

Hastalıkla mücadelede gecesine gündüzüne katarak çalışan, bu uğurda canlar veren sağlık ordumuza yazık günah değil mi? Eğer sağlık sistemiz çökerse ne hallere düşeceğimizin hesabını acaba bana bir şey olmaz diyerek maskesiz ve mesafeye dikkat etmeden dolaşanlar biliyor mu?

Onun için diyorum ki, beyler artık kendimize gelelim. Bu salgından ancak kurallara uyarak kurtulabiliriz. Aksi halde hastalık bir kez daha zirve yapar. Hatta zirvede yıllarca kalır. Bizde hastalığa yakalanmamak ve yakalandıktan sonra da kurtulmak için kendimizi paralayıp dururuz.

Akyazı’mızı Mavi görmek ve bu illete yakalanmak istemiyorsak sizi kurallara uymaya davet ediyorum. Gün bana bir şey olmaz günü değildir. Gün kurallara uyma günüdür. Gün maske takma, mesafeye ve hijyen şartlarına uyma günüdür. Gün kendimizi düşünmüyorsak ailemizi, canlarını dişlerine takarak bu hastalıkla mücadele eden sağlık neferlerimize destek verme günüdür.

Bu salgını yenmek, eski günlerimize geri dönmek, sevdiklerimizle kucaklaşabilmek, misafir ağırlayabilmek, komşularımızla ve yakınlarımızla birlikte olabilmek için sizleri bir kez daha kurallara uymaya davet ediyorum.

Bize Akyazılı derler. İstersek başarırız. Başarmak için de kurallara uymamız, uymayanları da uyarmamız lazım.  Hadi kurallara uyalım ve bu salgından el birliği ile çıkalım. Ne dersiniz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ