Mahallemizi geri istiyoruz


Bu makale 2020-11-10 13:58:41 eklenmiş ve 6584 kez görüntülenmiştir.
Salim Özyılmaz

Mahallemizi geri istiyoruz 10 KASIM 2020 Kuzuluk’un belediyesi kapanmadan önce üç mahallesi vardı.

Şose, orta ve topçu sırtı Mahalleleri. Büyükşehir yasası gereği belediyenin kapanması ile Kuzuluk tek mahalle olarak anılmaya başlandı. Daha sonra yapılan girişimler sonucunda Kuzuluk iki mahalleye bölündü ve mahalle isimleri de orta ve topçu sırtı olarak belirlendi.

Görüldüğü gibi Kuzuluk’un en önemli mahallesi konumunda olan şose mahallesi arada kaynadı gitti. İşin aslına bakıldığında Kuzuluk’ta şose mahallesi varken topçu sırtı mahallesinin esamesi bile okunmuyordu. Şimdi ise şose mahallesinin ismi bile anılmıyor.

İşte benim ve mahalle sakinlerimizin zoruna giden husus bu. Kuzuluk gerek nüfus bakımından gerekse alan bakımından Akyazı’nın en büyük mahallesi. Bizim gibi belediyesi kapanan Altındere’nin üç mahallesi aynı isimlerle hayatiyetlerini sürdürürken Kuzuluk’un iki mahalleye indirilmesi ve şose mahallesinin yok sayılmasını ben ve benim gibi bu mahallede yaşayanların kabul edebileceği bir durum değildir. Bunu bir ayırımcılık olarak düşünmeyin. Ben sadece mahallemi geri istiyorum. Ben ve benim gibi bu mahallede yaşayanlara birileri nerede oturuyorsunuz diye sorduğunda ben ya da diğer mahalle sakinleri şose mahallesinde oturuyoruz diye cevap verebilecek duruma gelmek istiyoruz.

Şose mahallesi sakinleri olarak en kısa zamanda da mahalle ismimizin iade edilmesini istiyoruz. Çünkü Kuzuluk’un mahalle sınırları D-140 değil, hamam deresi ile Kalyen çayı ve ana caddedir.Bu konuda belediye başkanı Bilal Soykan’dan da destek bekliyoruz. Böyle bir talepte bulunduğumuzu görenler bizim muhtarımızdan memnun olmadığımız şeklinde bir kanıya kapılmasın. Zira mahalle sakinleri olarak muhtarımız Osman Boğaz’dan son derece memnunuz. Gecesine gündüzüne katarak çalışıyor. Hizmetleri için de teşekkür ediyoruz. Ben ve mahalle sakinlerimizin gösterdiği tepki muhtarımıza değil, tamamen ismedir. Bizler şose mahallemizi geri istiyoruz. Her şey bundan ibarettir. Kimse öküz altında buzağı aramasın.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
bizimakyazi.com
© Copyright 2021 akyazı. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
BÖLGE HABERLERİ